Nissan postaví nový Qashqai na platforme CMF (Common Module Family). Takto nastáva priestor pre vznik hybridného pohonu. Tento základ bude využívať široké spektrum typov, napríklad aj nasledujúci Renault Mégane. Hybridný Qashqai by do európskych predajní mal prísť v roku 2015. Jeho tvorba CO2 by mala ostať pod hranicou 50 g/km.

Nissan Qashqai pravdepodobne dostane dizajn v štýle konceptu Hi-Cross. Bojím sa, aby svojím zjavom nezapadol do šedého priemeru rovnako ako Pathfinder.

Medzigeneračná obmena motorov môže pre niekoho vyznieť možno až trochu smiešne. Základný benzínový motor s objemom 1,6 litra bude minulosťou. 86 kW (117 k) nahradí 1,2 litrový trojvalec s mechanicky poháňaným kompresorom z Nissanu Micra. Výkonnostne však nepôjde o žiaden radikálny prepad. Jednadvojka by mala dosahovať 84,6 kW (115 k).

 

Napriek tomu, že novinka bude väčšia, jej cena by mala ostať na úrovni dnešnej generácie. Nové SUV pôjde do predaja začiatkom budúceho roka. Jeho výrobu Nissan rozbehne v decembri v britskej továrni v meste Sunderland.

 

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj:  Nissan 370Z dostal továrenský tuning a je z neho Nismo