Leon Cupra zatiaľ vyzerá nasledovne. Základná verzia dostane preplňovaný dvojlitrový motor s označením EA888, ktorý dosiahne 195 kW (265 k). Niektoré správy hovoria dokonca o výkone 202 kW (275 k). Vyšší level Cupry s označením R by mal ponúknuť ďalších 18 kW (25 k). To znamená, že výkon môže byť až 220 kW (300 k). Vďaka tomu by sa zrýchlenie malo dostať veľmi blízko k 6 sekundovej hranici a maximálka by mala vrcholiť niekde pri 250 km/h. Autocar tvrdí, že Seat použije aj mechanický samosvorný diferenciál.

Nový Seat Leon Cupra bude vážnym konkurentom napríkald pre Renault Mégane RS alebo Opel Astra OPC. Seat zatiaľ nič nepotvrdil. Karty ešte môže zamiešať cena.

Predchádzajúca generácia priniesla modely Leon Cupra, Cupra R a Cupra 310 Limited Edition. Niečo podobné teda môžeme očakávať aj v prípade novej generácie.

 

S týmito výkonmi však nový Leon Cupra porazí Golf GTI aj vo verzii Performance. Jeho hlavným súperom teda bude Renault Mégane RS, Opel Astra OPC alebo Ford Forcus ST. Karty ešte môže zamiešať cena. Informácie hovoria o tom, že Seat ju postaví dosť agresívne a teda bude chcieť ohroziť Golf GTI aj v tejto oblasti.

 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  Nový Leon je ďalší pokus Seatu o úspech. Dosiahne ho?