Ponuka motorov by mala byť naozaj pestrá. Začnime rovno od najsilnejšieho a najzaujímavejšieho. 2,9 litrový benzínový V6 s dvomi turbami ponúkne 350 kW, teda 480 koní a na všetky 4 kolesá. Motor je odvodený z trojlitrovej V6, ktorá sa montuje do Maserati Quattroporte a Ghibli. A čo je ešte lepšie, pre Maserati ho vyvinuli vo Ferrari.

K dispozícii budú aj benzínové štvorvalce, všetky prepĺňané, s výkonom od 180 do 330 koní. Ani na diesel sa nezabudlo. Ponuku doplní 2,2 litrový štvorvalec a výkon sa bude pohybovať od 135 do 210 koní. Alfa pracuje aj na novej verzii 3.0 litrového šesťvalcového diesela, ktorý sa v súčasnej dobe montuje do automobilov Maserati a Jeep. Ten sa určite dostane do väčšieho sedanu automobilky, konkurenta pre Mercedes E a BMW 5, no mohol by sa objaviť aj v menšom modely. Mal by mať od 275 až do 340 koní. Slabšie verzie dostanú k dispozícii manuálnu prevodovku, ostatné automat. O pohon sa postarajú zadné alebo všetky štyri kolesá. Podľa niektorých informácii bude v ponuke aj benzínová 1,4 a 1,8 spolu s dieselovou 1,6. To by mal byť asi základ automobilu s výkonom od 110 do 200 koní. Ak by sa naozaj všetky tieto motorizácie potvrdili, bolo by z čoho vyberať a ponuka by bola riadne veľká. 

Alfa Romeo Giulia Concept

Iste, iste o nových typoch Alfa Romeo sa hovorí a píše už pridlho. No my stále veríme, že Taliani sa vzomknú a mašiny tak krásne ako táto naozaj začnú stavať!