Super vždy vynikal svojou priestrannosťou.

Superb je často kritizovaný za svoj vzhľad. Mne osobne sa však určite páči viac, ako hranaté línie nových typov značky. Škoda je však presne opačného názoru a nadchádzajúca generácia sa bude musieť vzhľadovo prispôsobiť. Podľa vyjadrenia automobilky inšpiráciou na vznik nového Superbu je iPhone a jeho dopad na priemysel mobilných telefónov.

Najvýkonnejším srdcom Superbu už nebude 3,6 litrová FSI V6. Škoda bude do daného typu montovať len štvorvalce. V prípade turbodieselových motorov by sme sa mohli dočkať aj verzie s dvomi turbami. Pohon všetkých kolies ostane zachovaný rovnako ako automatická prevodovka DSG.

Škoda začne tretiu generáciu Superbu predávať v roku 2015 vo verziách sedan a kombi. So šesťvalcom sa budeme musieť rozlučiť.

Facelift druhej generácie v podstate znamenal len zmenu svetiel.

Novinka vznikne na platforme MQB. V porovnaní s rovnako vznikajúcim Passatom bude mať väčší rázvor a teda miesta pred zadnými sedadlami bude nekonečno a ešte viac. Celkovo má byť nový Superb nižší a širší. Bohužiaľ, príde o svoje typické a mimoriadne praktické otváranie batožinového priestoru TwinDoor.

Generačnou výmenou by sa Superb mal viac odlíšiť od Octavie. Vďaka tomu budú môcť oba typy žiť vlastným životom. V roku 2015 by sme mali navyše spoznať Octaviu Coupe.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj:  Superb vôbec nemusí byť "tuctový" kombík