GT86 posiela na zadok 147 kW (200 koní), čo v kombinácii s daždivým Anglickom vytvára vhodné podmienky pre jazdu bokom a viac krízových situácii.

Keďže 24. séria Top Gearu prechádza zase významnými zmenami, tak sa rozhodli zmeniť aj Top Gear auto pre celebrity. Koncepciu „primerane lacného auta“ vymenili za „primerane rýchle auto“. Hostia šou tak jazdia na Toyote GT86. Celkom zaujímavá voľba. GT86 posiela na zadok 147 kW (200 koní), čo v kombinácii s daždivým Anglickom vytvára vhodné podmienky pre jazdu bokom a viac krízových situácií. A už druhej epizóde dokázal hosť David Tennant auto poškodiť, keď vyšiel z trate. Našťastie nejde o nič veľké, ale do budúcnosti to sľubuje viac akcie. Mimochodom, z rely trate, ktorú predstavili minulý rok, sa vracia Top Gear k pôvodnému okruhu.


V druhej časti sa podarilo poškodiť auto aj moderátorovi Chrisovi Harrisovi. Ten sa pokúšal vtesnať počas driftu Alfu Romeo Giuliu Quadrifoglio do tesného otvoru v stene. No úplne mu to nevyšlo. A vlastne videli ste už nový Top Gear? Trojica moderátorov Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid urobili zo zábavnej šou, v ktorej hrali autá úlohu nejakých kulís, opäť program o autách. Ale núdza nie je ani o zábavu. Vy ste už nové diely videli?