Bez toho, že by ste vystúpili z auta sa budete môcť pozrieť napríklad „za auto“ a dostanete tak reálny obraz o situácii za vami aj s pohľadom na vaše vozidlo. Podobne, ako sme na to zvyknutí z počítačových hier.

Priestor okolo auta snímajú 4 kamery s rybím okom.

Súčasné systémy ponúkajú 2D pohľad, čo nie je zlé. No obraz je stále viditeľne zložený zo štyroch úsekov. Ja jasné, že táto technológia je iba na začiatku. Posunúť ju výrazne dopredu sa chystá firma Continental. Pomocou technológií použitých pri vytváraní počítačových hier chcú odstrániť predel medzi obrazmi z jednotlivých kamier. Tie by mali nadväzovať úplne plynule. No nie iba to! Continental chce totiž poskytnúť vodičovi 3D pohľad na svoje auto. Bez toho, že by ste vystúpili z auta sa teda budete môcť pozrieť napríklad „za auto“ a dostanete tak reálny obraz o situácii za vami aj s pohľadom na vaše vozidlo. Podobne, ako sme na to zvyknutí z počítačových hier.

Nový systém umožní vodičovi virtuálne chodiť okolo auta.

Ďalšou inováciou v prípade systému od Continentalu je miesto, kde sa pohľad zobrazuje. Kým pri súčasných systémoch dostáva vodič obraz z kamier na displej na stredovej konzole, Continental, premiestnil jeho premietanie do vnútorného spätného zrkadla. Práve toto umiestnenie má vodičovi poskytnúť komfort, tým že sústredí jednotlivé obrazy do miesta, ktoré človek bežne používa pri parkovaní a nerozptyľuje ho žiadnym displejom navyše.

Systém by dokonca mal, v prémiovej verzii, umožniť automatické parkovanie. No v tomto prípade by nemusela byť nutná prítomnosť vodiča v aute.


Systém by dokonca mal, v prémiovej verzii, umožniť automatické parkovanie. Poviete si opäť žiadna novinka. No v tomto prípade by nemusela byť nutná prítomnosť vodiča v aute. Podľa Christiana Schumachera, riaditeľa oddelenia asistenčných systémov Americkej divízie  Continental, by mal systém prísť na trh už čoskoro. Oficiálny plán hovoril o roku 2016, no vzhľadom na fázu vývoja, v ktorej sa nachádza, je možné, že sa ho dočkáme aj skôr.

Zroj: Continental, autoblog