Škoda bola špeciálnu Octaviu RS poprehánať v Rakúsku.

„Oslavná“ Octavia RS dostane nové nárazníky. Predný z nich sa napríklad popýši väčšími nasávacími otvormi. Obrázky zadnej časti Octavie odhaľujú štyri koncovky výfuku, v ktorých obkľúčení sa ocitol difúzor. Ďalej môžeme vidieť matný čierny lak, ktorý však má pravdepodobne plniť len nenápadnú funkciu. Oveľa zaujímavejšie sú červeno-čierne zliatinové disky. Zatiaľ nie je jasné či 19 palcový disky budú v štandardnej výbave. Podľa všetkého budú štandardom osemnástky. Za väčšie si budeme musieť priplatiť.

K určitým zmenám dôjde aj na podvozku. Niektoré zdroje dokonca hovoria o zavedení pohonu 4x4. Špeciálna „eresa“ dostane samosvorný diferenciál. Pohon všetkých kolies v tomto prípade takmer určite nepríde.

Presný výkon stále nepoznáme. Isté je len to, že bude vyšší ako 220 koní. Teoreticky môže vystúpať až k 280 konským silám.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Octavia bude vďaka samosvoru rýchlejšia v priamke. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h môže trvať aj menej ako 6 sekúnd. Na druhej strane maximálka pravdepodobne dosiahne až 250 km/h. Zatiaľ však stále nie je jasné, koľko koní Octavia ustajní pod svojou kapotou. Do predaja by mohla vstúpiť až začiatkom budúceho roka. Nové informácie nám teda automobilka bude dávkovať postupne.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj:  Subaru pripravuje špeciálnu edíciu BRZ