Prehľadnosť

Na začiatok sa treba ku konfigurátoru dostať. Dá sa navštíviť cez samotné modely áut, prípadne nižšie v hlavnom menu. Apropo modely, tých Fiat nemá veľa v ponuke. Aspoň tých osobných a na našom trhu. Áno, sú tu variácie na úspešnú 500-ku, z ktorej Fiat žije, okrem nej je tu dosluhujúca Panda, nové Tipo a dvojička MX-5ky, Fiat 124 Spider. Zaujímavosťou je, že aj Punto sa u nás dá stále nakonfigurovať. Video nižšie zobrazuje, ako by mohol konfigurátor vyzerať v budúcnosti.

Na začiatku si vyberiete výbavu, následne motor. Pri ňom máte napísané aj niektoré technické parametre. Následne prejdete na farbu exteriéru a kolesá. Zobrazenie v 360-stupňovom uhle, bohužiaľ, nie je k dispozícii, môžete si tak len pozerať niektoré obrázky auta z rôznych uhlov.

K dispozícii sú len obrázky z niekoľkých uhlov.

Rýchlosť odozvy

Rýchlosť odozvy je naozaj vynikajúca. Nemáte možnosť robiť príliš náročné operácie, aj z tohto dôvodu vás nebude obťažovať žiaden spomalený konfigurátor. Po dizajne prechádzate na paketové položky, tam pri výbere jednotlivých položiek už mierne spomalenie pocítite. Avšak stále nič tragické. Bohužiaľ, ani pri výbere príplatkových položiek neuvidíte náhľad tej konkrétnej položky, prípadne po rozkliknutí obsiahlejší popis, čo obsahuje.

Vynútené kombinácie

Takéto niečo opäť vo Fiate prakticky neexistuje. Priplácate za pár položiek, ktoré sú jednoducho kombinovateľné. Vždy vidíte príplatkové položky na vrchu a nižšie sú tie sériové. To považujem za príjemnú zmenu, máte tak sériovú aj príplatkovú výbavu hneď pri sebe.

Vpravo vždy vidíte príplatkovú výbavu, ktorú dopĺňa tá sériová.

Na konci máte k dispozícii výslednú konfiguráciu, avšak stále len tie isté obrázky auta z rovnakých uhlov. K dispozícii je aj QR kód, ktorým môžete uľahčiť prácu vášmu predajcovi. Je tu celkové zhrnutie, možno by som ešte pridal možnosť stiahnuť si brožúru alebo cenník k danému modelu. Páči sa mi však rýchlosť konfigurátora a aj samotná prehľadnosť bola na vysokej úrovni.

Na konci máte opäť niektoré technické parametre alebo QR kód.

Celkové hodnotenie: 8/10