Prvé informácie hovoria o čisto elektrickej verzii, ktorá preberie techniku z chystaného sedanu na základe konceptu Mission E.

Možno aj ako plug-in hybrid

Pripravovaný automobil môžeme zatiaľ volať Cayenne Coupe, aj keď názov zatiaľ vôbec nie je jasný. CUV by malo zdieľať platformu s Cayennom 3. generácie. Prvé informácie hovoria o čisto elektrickej verzii, ktorá preberie techniku z chystaného sedanu na základe konceptu Mission E. Vývojové oddelenie údajne pripravuje na rok 2018 aj koncept Mission E-SUV. V realite očakávame, že Cayenne SUV príde aj so spaľovacími motormi v podobe prepĺňaných šesťvalcov a osemvalcov. Veľmi pravdepodobne môžeme čakať aj plug-in hybrid.


Aj keď Porsche má údajne stavať vlastné elektromotory, hovorí sa aj o využití techniky z pripravovaného Audi Q6 e-tron. To dostane rovno trojicu elektromotorov. Jeden sa stará o pohon prednej nápravy a dva poháňajú zadné kolesá. Z tohto dôvodu určite nebude chýbať tourqe-vectoring. Na elektrickom SUV pracuje aj Land Rover.


Prototyp Cayenne Coupé už Porsche testuje. Vyzerá ako nafúknutá Panamera. Keďže ide o jeden z prvých prototypov, výsledok bude zaručene vyzerať inak.

Porsche Cayenne Coupé

Prvý prototyp už automobilka testuje. Z pohľadu dizajnu však bude určite vyzerať inak.