Obyvateľom Maranella sa nepáči hluk, ktorý robia v meste turisti jazdiaci na požičaných Ferrari. Prijali zákon, ktorým výrazne obmedzili časy testovacích jázd a lákanie zákazníkov.

Požičovne ponúkajú turistom dokopy 37 Ferrari spolu s rôznymi balíčkami. Napríklad najlacnejšia 10 minútová jazda vo Ferrari F430 Spider stojí 80 eur. Ak už sedíte za volantom vzpínajúceho sa koňa, tak si to chcete aj poriadne užiť a určite auto nebudete šetriť ani keď pôjdete po meste, je to predsa Ferrari. Hoci autá z požičovní neboli nikdy účastníkmi vážnych nehôd, miestni policajti ich aj tak za prvých 9 mesiacov roka 2015 zastavili viac ako 450-krát.

Ferrari

Požičovniam v Maranelle skončili zlaté časy

Požičovne sa sťažujú

Nová legislatíva obmedzuje časy, kedy môžu požičovne prevádzkovať skúšobné jazdy a zakazuje lákanie zákazníkov mimo múzea Ferrari. „Stratili sme 80% zákazníkov,“ sťažuje sa jeden z majiteľov. Požičovne sa prípadom obrátili aj na súd, no tam nepochodili. Nie je to síce to isté, ale fanúšikovia Ferrari stále môžu navštíviť testovaciu trať vo Fiorane a niekedy aj zazrieť nové, ešte nikde neprezentované autá s nádherným zvukom.

Zdroj: autoblog.com