Firma Egoista Motors, stojaca za projektom elektrickej formule, získala od svojich priaznivcov prvých 100 000 $. Podľa zakladateľa firmy, by to malo stačiť na zlegalizovanie auta na premávku v Európe.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Firma tvrdí, že táto suma je: "minimum potrebné na splnenie registračného procesu, ktorý umožní, 100% legálne používanie auta na verejných komunikáciách." Výrobca musí počas tohto procesu preukázať, že auto spĺňa predpisy a tiež, že je schopné ochrániť posádku, ale aj chodcov pri určitých typoch nehôd. Na to, však podľa Egoista Motors, stačia výpočty.

Ďalšou métou, ktorá má motivovať prispievateľov je suma 500 000 $. Za túto sumu chce výrobca urobiť testy ovládateľnosti na rôznych povrchoch a pri rôznych teplotách, vyskúšať nové materiály a kompozity, zlepšiť aerodynamiku, urobiť viac bezpečnostných testov a zlacniť príslušenstvo. Tiež by chceli vyskúšať dve alternatívy pohonu, a síce motor z motocykla, alebo elektromotor a batérie. Po dosiahnutí tretej méty, ktorou je 1 milión $, chce firma zrýchliť proces nabíjania, a to na minúty namiesto hodín. Hoci celý projekt vyzerá na prvý pohľad veľmi sympaticky, mnohé ciele sú prinajmenšom ambiciózne. No keďže máme radi mašiny, ktoré dokážu nadchnúť, držíme mu palce.

Podľa nového návrhu, by formula nakoniec mohla vyzerať aj takto.

Zdroj: Indiegogo