Nissan už začal prijímať objednávky na tento zaujímavý počin, limitovaná séria na 50 kusov bude určite veľmi zaujímavým impulzom pre zberateľov netradičných vozidiel. Avšak hneď na začiatok by mali vedieť, že to nebude len tak „zadarmo“. Nissan si tento skvost cení na 990-tisíc eur bez dane a doplnkov.

Čo sa týka dizajnu, voči prototypu sa veľké zmeny neudiali. Prvýkrát ho predstavili v júli na festivale rýchlosti v Goodwoode, neskôr sa objavil na okruhu Spa v Belgicku alebo na akcii Nissan Crossing v Tokiu. Taktiež ho vystavili v Nissan Gallery v Yokohame.

Preplňovaný 3,8-litrový vidlicový šesťvalec vyladili na 529 kW (720 k) a 780 Nm. Množstvo fanúšikov prototyp šokoval a reakcie prekonali aj očakávania výrobcu. Aj keď mal prototyp špeciálny sivý exteriér, zákazníci si budú môcť vybrať tú svoju preferovanú farebnú kombináciu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Už teraz si môže potencionálny zákazník skúsiť prehliadnuť web www.GT-R50.nissan a tiež kontaktovať Italdesign, aby im vytvorili jedinečný kus presne podľa vlastných priorít. Prvé dodávky by mali začať už budúci rok, pravdepodobne bude všetkých 50 kusov rýchlo vypredaných.

Zdroj foto: Nissan