Prvý Lexus LFA Nürburgring Package schádza ku svojmu novému majiteľovi...

Prvý Lexus LFA Nürburgring Package schádza ku svojmu novému majiteľovi...

Lexus LFA v úprave Nürburgring Package prešiel oproti štandardnej verzii množstvom úprav, napríklad predný spojler z materiálu CFRP (plast vystužený uhlíkovými vláknami) a pevné zadné krídlo z rovnakého materiálu. Vozidlo má aj podvozok upravený na jazdu po pretekárskych okruhoch, exkluzívne kolesá s novým dizajnom. Oproti štandardnej verzii LFA, ktorá ponúka výkon 412 kW (560 k), sa model LFA Nürburgring Package pýši maximálnym výkonom 420 kW (571 k). Vďaka realizovaným úpravám dokáže LFA akcelerovať z 0 na 100 km/h iba za 3,7 sekundy a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 325 km/h, a to aj napriek zvýšenému jazdnému odporu, ktorý je daný výrazným nárastom prítlačnej sily.

Lexus LFA Nürburgring Package

Lexus LFA Nürburgring Package

LFA v úprave Nürburgring Package je dostupný v štyroch farbách karosérie (matná čierna, čierna, biela a oranžová) v kombinácii s troma farebnými schémami interiéru – čierna a červená, čierna a purpurová, alebo čisto čierna. Všetky vozidlá sú vybavené stredovou konzolou a obložením dverí z uhlíkových vláken. Športové sedadlá sú vyrobené z uhlíkových vlákien a sú čalúnené materiálom Alcantara. V obmedzenej sérii modelu LFA, ktorá bude mať iba 500 ks, bude vyrobených len 50 vozidiel v úprave Nürburgring Package.


Noví majitelia modelu LFA vo verzii Nürburgring Package zároveň absolvujú individuálne školenie na legendárnej severnej slučke „Nordschleife“ pod vedením niektorého z hlavných inštruktorov okruhu Nürburgring a súčasne získajú ročnú permanentku na jazdy na severnej slučke.
Ak za volantom tohto superšportu sedí napríklad testovací jazdec Toyoty, pán Akira Iida, tak je možné dosiahnuť čas na Nordschliefe na úrovni 7:14,64.


A tu si pozrite video z autosalónu, kde sa cápem po tomto automobilovom skvoste :) Ženeva 2011 video: Lexus LFA Nürburgring Package

Lexus LFA Nürburgring Package

Lexus LFA Nürburgring Package