Tieto financie už postupne putujú do slovenských nemocníc pre detských pacientov trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami. 

Máme za sebou ďalší fantastický ročník, za ktorým stoja stovky odpracovaných hodín, nespočet stretnutí a telefonátov, ale aj nadšenie a spolupráca skutočne širokého tímu, ktorý sa bez nároku na odmenu každý rok podujme zorganizovať Rally Radosti. Aj vďaka tisíckam ľudí na námestiach, takmer štyridsiatke účastníkov, ale aj našim partnerom sme tento rok opäť vyzbierali rekordnú sumu, ktorá činí 55 055,74 eur,“ bilancuje Peter Jakabovič, predseda o.z. Rally Radosti a dodáva: „Ak sa obzrieme, kam sa Rally Radosti dostala za uplynulé štyri roky, ako personálne, profesionálne i celkovo vyzrela, musím povedať, že som nesmierne hrdý na to, čo sa nám podarilo vybudovať. A ešte viac som hrdý na to, že vďaka všetkým týmto skvelým ľuďom, ktorým myšlienka Rally Radosti nie je ukradnutá, sme slovenským nemocniciam na pomoc pri liečbe detských pacientov za ostatné štyri roky odovzdali viac než 130 tisíc eur!“ 

Rally Radosti tak symbolicky ukončuje štvrtý ročník odovzdaním peňazí tam, kde budú pomáhať. Táto symbolická bodka za rokom práce je zároveň časom, kedy sa Rally Radosti preklápa do ďalšieho ročníka a organizátori už teraz sľubujú, že bude opäť väčšia, lepšia a atraktívnejšia. „Máme niekoľko nápadov, ako Rally Radosti ešte vylepšiť, tie si však pre zatiaľ necháme pre seba. Nepoľavujeme a štartujeme prípravy na ďalší ročník, aby sme budúci rok pomohli opäť ďalším deckám, ktoré to nemajú v živote ľahké. Výsledok a eufória z tohtoročného a celkového výsledku nás poháňa ďalej a už dnes môžeme sľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby šou, ktorá ozvláštňuje slovenské námestia vždy v posledný augustový týždeň, bola veľkolepejšia a aby priniesla do zbierky ešte viac financií,“ uzatvára Jakabovič.

Cieľom tohtoročnej Rally Radosti bolo vyzbierať a odovzdať do nemocníc na západe, strede a východe Slovenska čo najviac financií pre deti s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Tie totiž spôsobujú množstvo zdravotných problémov, a to aj v detskom veku. Prerásť pritom môžu v celoživotné problémy až úmrtia. 

Rally Radosti je možné sledovať na www.rallyradosti.sk alebo na Facebooku či Instagrame. Organizácia má celoročne zverejnený aj svoj transparentný účet, kde je možné vidieť históriu transakcií pre väčšiu transparentnosť, ale účet tiež slúži ako celoročná zbierka. Odoslané financie na účet budú prirátané do zbierky, ktorá bude určená pre budúci ročník. Cieľ zbierky bude zverejnený onedlho, no už dnes je jasné, že bude venovaná detským pacientom.

zdroj: rally radosti