Počas charitatívnej jazdy športových a superšportových vozidiel naprieč Slovenskom, ktorá sa uskutočnila počas uplynulého víkendu (27. 8. – 29. 8. 2021), sa vyzbieralo rekordných 20 208,01 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Zbierka pritom pokračuje do 30. septembra ďalej na transparentnom účte a pomôcť je tiež stále možné formou darcovskej SMS správy. Rally Radosti po ukončení zbierky odovzdá peniaze centrám v Trnave, Banskej Bystrici a v Poprade, ktoré sa venujú liečbe detských nefrologických pacientov.

Rally Radosti každoročne rastie

Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým rokom rastie, dôkazom čoho je výsledok tohtoročnej offline zbierky na siedmich námestiach po Slovensku. Po prepočítaní sme ostali doslova šokovaní, pretože zbierka nám narástla raz toľko oproti minulému roku a dosiahla fantastických 20 208,01 eur,“ vysvetľuje predseda OZ Rally Radosti Peter Jakabovič a dodáva: „Tým sa to však nekončí. Peniaze z kasičiek už poputovali na náš transparentný účet, kde zbierka pokračuje ďalej. Už dnes tam máme úžasných viac než 32 tisíc eur a očakávame dobeh ďalších prisľúbených príspevkov. Všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť zbierku patrí obrovské ĎAKUJEME!“

Tento rok ide pomoc detským nefrologickým pacientom

„Tento rok poputujú vyzbierané peniaze na nemocnice, ktoré sa venujú liečbe detských nefrologických pacientov v Trnave, Banskej Bystrici a v Poprade. Veríme, že ku dňu ukončenia zbierky dosiahneme míľnik 40 tisíc eur, ktoré potom rovnomerne rozdelíme a darujeme do posledného centu, aby sa malí bojovníci mali v nemocniciach lepšie,“ vysvetľuje spoluorganizátor Rally Radosti Michal Krajčír a dodáva: „Som nesmierne rád, že pomôžeme aj týmto deckám, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s obličkovými problémami niekoľko mesiacov a z vlastnej skúsenosti viem, ako môže aj drobnosť pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov alebo napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 14 obrázkov

Hoci charitatívne občianske združenie, ktoré organizuje podujatie Rally Radosti, každý rok mení svoje zameranie, jedno ostáva rovnaké – pomáha sa detským pacientom. Počas uplynulých dvoch rokov Rally Radosti vyzbierala a odovzdala viac než 37 tisíc eur na podporu detí trpiacich onkologickými a neurologickými ochoreniami. Tento rok sa Rally Radosti rozhodla podporiť deti trpiace nefrologickými (obličkovými) problémami. Tým bude sumár zbierky odovzdaný počas októbra po oficiálnom ukončení zbierky.

Do konca septembra tak je možné prispieť formou darcovskej SMS správy (zaslaním „DMS RR21“ na číslo 877 v hodnote 2 eurá) alebo príspevkom v akejkoľvek výške na transparentný účet (https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK7009000000005156632621).

O RALLY RADOSTI

Občianske združenie RALLY RADOSTI vzniklo za účelom zorganizovania jázd pod hlavičkou RALLY RADOSTI naprieč Slovenskom s cieľom vyzbierať peniaze pre charitatívne účely. Zakladateľmi RALLY RADOSTI sú Peter Jakabovič, Daniel Minárik, Daniel Čačala, Denis Mlynek a Michal Krajčír. Spoločne vystupujú za OZ RALLY RADOSTI, ktoré zorganizovalo už tri ročníky charitatívnej jazdy RALLY RADOSTI. 

FOTO: „Rally Radosti – Daniel Minárik / Jakub Kovalík / Richard Rayman / Martin Katler“