Pri predstavení v roku 2012 to bol prvý model, ktorý mal nové dizajnové prvky identity Renaultu. Dnes ich majú všetky modely.

Renault pokračuje v obnovovaní dizajnovej identity vďaka full-LED svetelnému podpisu, ktorý zahŕňa denné svietenie v tvare písmena “C” (pri niektorých verziách). Predná časť auta hrdo nesie diamant značky Renault a spodná časť mriežky bola rozšírená pre modernejší pocit z vozidla. Zadný časť auta prepracovali tak, aby auto pôsobilo robustnejšie. Ponuku doplnili štyri nové farby karosérie: červená Intense, šedá Titanium, biela Pearlescent a modrá Iron. Tiež nové disky, plus ešte väčšia možnosť individualizovania auta podľa vášho vkusu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Kvalitnejšie materiály

Interiér sa dočkal skvalitnenia materiálov, ktoré prebral z modelov vyššej triedy značky Renault. Špeciálne povrchová úprava plastov je kvalitnejšia a krajšia na pohľad. Chrómové doplnky v interiéri sú matnejšie a farby prepracovanejšie. Zmien sa dočkala aj ponuka motorov, kde pribudol nový dieselový motor dCi 110 s objemom 1,5 litra, ktorý kombinujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Novinka je aj možnosť kombinácie manuálnej 6-stupňovej prevodovky s benzínovým motorom TCe120. Výsledkom je 11 možností kombinácií motora a prevodovky. Clio je dostupné s troma rôznymi multimediálnymi systémami: menovite Media NavEvolution, Renault R-Link Evolution, alebo s novinkou R&Go, ktorá je dostupná pre všetky stupne výbavy. Nové Clio je prvý model značky Renault v segmente B, ktorý poskytuje kvalitný zvuk systému Bose. Ten, samozrejme, neponúkajú v každej výbave. Okrem zadného parkovacieho senzora môže mať aj predný senzor a parkovaciu kameru. Pre najvyššie verzie bude dostupný samostatný parkovací asistent Easy Park Assist.