Renault Kadjar je postavený na rovnakej platforme ako Nissan Qashqai, či X-Trail.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Renault Kadjar je postavený na platforme CMF C/D aliancie Renault-Nissan. Rovnakú platformu v súčasnosti využívanú Nissan Qashqai, Nissan X-Trail a Nissan Pulsar. Zo strany Renaultu ju nájdeme v novom Espace a práve v novinke Kadjar. Francúzske SUV s rozmermi 4 450 mm x 1 840 mm x 1 600 mm (d/š/v) bude v ponuke s pohonom iba prednej nápravy, aj s pohonom 4x4. Systém pohonu oboch náprav funguje podobne ako v obľúbenej Dacii Duster. Vodič má možnosť voľby z troch režimov. Prvým je 2WD a Kadjar je v ňom čistá predokolka. V režime Auto systém rozdeľuje krútiaci moment medzi obe nápravy podľa adhézie jednotlivých kolies. Maximálne však pošle na zadnú nápravu 50%. Vodič ale môže zvoliť aj režim Lock, ktorým elektronicky uzamkne medzinápravový diferenciál. V tomto prípade je rozdelenie krútiaceho momentu 50/50 medzi prednú a zadnú nápravu. Režim Lock ale funguje iba do rýchlosti 40 km/h. V prípade modelov s predným pohonom, bude jeho priechodnosť zachraňovať systém kontroly trakcie Extended Grip v kombinácii s terénnymi pneumatikami. Kadjar má svetlú výšku 190 mm a nájazdové uhly 18° vpredu a 25° vzadu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na pohon nového SUV od Renaultu budú určené dva dízlové a jeden benzínový motor. Prvým zástupcom naftových agregátov je motor Energy dCi 110. Ide o 1,5 litrový, prepĺňaný štvorvalec s oceľovými piestami a výkonom 81 kW (110 k). Maximálny krútiaci moment tohto motora je 260 Nm. K dispozícii bude so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, aj so 6-stupňovým automatom EDC. Druhým dízlom v ponuke je 1,6 litrový Energy dCi 130. Ako jeho označenie napovedá, poskytne výkon 96 kW (130 k) a krútiaci moment 320 Nm. Skombinovaný bude so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Jediným benzínovým zástupcom bude 1,2 litrový, prepĺňaný motor Energy TCe 130. Jeho výkon je rovnaký ako v prípade silnejšieho dízla, teda 96 kW (130 k) a krútiaci moment 205 Nm. K dispozícii  bude iba so 6-stupňovou  manuálnou prevodovkou.

Kadjar bude v ponuke aj vo verzii 4x2, aj 4x4.

Vo výbave Renaltu Kadjar nájdeme napríklad predné LED svetlá, alebo multimediálny systém Renault R-Link 2. Samozrejmosťou bude aj bohatá bezpečnostná výbava, ktorá zahŕňa systém núdzového brzdenia (Active Emergency Braking System), asistent kontroly vybočenia z jazdného pruhu a detekciu mŕtveho uhla. Za príplatok, ale môžete mať napríklad aj parkovací asistent, Easy Park Assist, ktorý dokáže zaparkovať, nielen pozdĺžne, ale aj kolmo a šikmo, alebo parkovaciu kameru. Kadjar príde na európske trhy začiatkom leta tohto roka.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: tlačová správa