Renault Latitude v celej svojej kráse

Renault Latitude v celej svojej kráse

Renault Latitude bude patriť k samotnej špičke automobilovej skladby tohto výrobcu a uzatvára sortiment značky v oblasti vyššej triedy. Bude zaujímavý najmä pre zákazníkov, ktorí hľadajú status, kvalitu a komfort všetkých možných druhov. Renault Latitude je odhalený na Moskovskom autosalóne vo výbave určenej špeciálne pre Rusko a globálne zaoceánske trhy. V Európskej verzii, s odlišnou ponukou motorov, inou farbou masky svetiel, prístrojovej dosky a stredovej konzoly, bude Renault Latitude predstavený na tohtoročnom Parížskom autosalóne. Predpokladaný začiatok predaja Renaultu Latitude na Slovensku je február 2011.

Interiér Renault Latitude

Interiér Renault Latitude

Ako bolo spomenuté, na ruskom trhu bude mať Latitude niekoľko motorizácií, spomeňme napríklad benzínovú 2.5 V6 s výkonom 130 kW (177 k) a krútiacim momentom 233 Nm pri 4400 o/min. TopSpeed je v tomto prípade 209 km/h. Slabšia a úspornejšia verzia bude obsahovať atmosférický 2.0 R4 s výkonom 102 kW (139 k) a krútiacim momentom 191 Nm pri 4400 o/min. Zaujímavosťou je, že v s týmto motorom si môžete objednať aj "variátor" CVT, teda bezstupňový automat. Týmto ponuka motorizácií samozrejme nekončí, pretože Renault sľubuje dostať pod kapotu aj dieselový 2.0, 3.0 V6 alebo dokonca benzínovú 3.5 V6!

A aké má Latitude rozmery? Dĺžka 4,887mm, šírka 1,832mm, výška 1,483mm a 2,762mm medzi nápravami. Dúfame, že špecifikácia ale hlavne cena slovenskej verzie Renault Latitude bude známa už onedlho. Potom ju samozrejme zverejníme na našich stránkach.