VW E-Bugster z roku 2012.

Retro značka môže ponúknuť zaujímavé typy. VW plánuje MPV, kupé a SUV. Zástupcom MPV by mohlo byť sériové prevtelenie konceptu Bulli, ktorý automobilka predstavila v roku 2011. Na trh sa však nedostane skôr ako v roku 2019. Vtedy by totiž mala prísť aj nová generácia VW Beetle.

MPV by si niektoré diely požičalo z typov Touran a Golf Sportsvan. Dostupné informácie hovoria o tom, že VW ho vybaví novým trojvalcovým motorom a dostane aj pohon všetkých kolies.

Retro SUV by pre mnohých bola určite neodolateľná voľba. Sériová výroba je však ešte príliš ďaleko.

VW Beetle Dune.

Okrem toho VW údajne pracuje aj na kupé verzii typu Beetle, ktorá by mala kombinovať prvky z predchádzajúcich konceptov Beetle Dune a E-Bugster. Jeho hlavnými poznávacími znakmi bude vysoká línia úzkych okien a výrazná strecha. Najsilnejší model dostane aj pohon všetkých kolies a motor s výkonom 221 kW (300 k).

Posledným zamýšľaným projektom je SUV. Áno, o niekoľko rokov by sme mohli spoznať retro SUV, ktoré možno dostane aj hybridnú verziu.

Tieto plány značky VW sú veľmi smelé, no ešte dlhé roky vzdialené. Kým v prípade lacnej značky sa Nemci výrazne inšpirovali značkou Dacia, teraz nápad pochádza od Mini a Fiatu. Mini a jeho nespočetné množstvo typov predstavovať nemusíme. Fiat so svojou 500 je na tom úplne rovnako. Obe značky zaznamenali úspech s nafukovaním, dvíhaním, zväčšovaním alebo ladením v podstate jedného auta. Zdá sa, že VW chce ich úspech jednoducho zopakovať.

Zdroj: autobild.de

Prečítajte si aj:  Alfa Romeo chce oživiť značku novou platformou

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov