Z Volkswagenu v poslednom čase vychádzajú protichodné informácie. Automobilka už dlhšiu dobu chce zopakovať úspech rumunskej Dacie. V jej zámeroch teda figuruje vytvorenie lacnej značky, ktorá do koncernu prinesie zvýšené predajné čísla a nejaké to euro navyše. Nedávno však uviedla, že projekt má trhliny, pretože nie je schopná vyrobiť dostatočne lacné auto. VW by údajne musel znížiť kvalitu pod úroveň, ktorú je ochotný akceptovať.

Najnovšie správy z pekinského autosalónu však hovoria o tom, že lacná značka predsa len bude. VW údajne pripravuje auto, ktorého cena bude približne 6100 eur. Na trh by mal prísť v roku 2016. Problém je však v tom, že my sa v ňom neprevezieme. Automobilka ho plánuje poslať na trh v Číne. Až v prípade úspechu pôjde nový model aj inde. Ďalšími jeho destináciami môžu byť India, Latinská Amerika, východná Európa, pobaltské krajiny a Afrika.

Problémy s požiadavkami na kvalitu a cenou sú zdá sa už preč. Znížil VW kvalitu?

Pribudne v koncerne 13. značka?

O výrobu sa v počiatočných fázach postará združenie Shanghai-VW, ktoré existuje od roku 1984, v spolupráci s čínskou značkou SAIC. V súčasnosti VW ešte nedoriešil napríklad dizajn nového auta.

 

Ak VW naozaj sprevádzkuje novú lacnú automobilku, pôjde už o 13. značku pod jeho dozorom. Koncern chce aj týmto krokom naplniť svoj plán, ktorý si stanovil na rok 2018. Vtedy chce predbehnúť Toyotu a stať sa najväčšou automobilkou na svete.

 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  Lacný McLaren predstavia budúci rok