Reinkarnácia v priamom prenose

Chalani z REC Watches z Dánska sú petrolheadi a zanietení fanúšikovia Mustangu. Cristian Mygh a Jonathan Kamstrup doslova prehľadávajú vrakoviská Mustangov a hľadajú autá, ktoré sú po smrti. Nerežú zdravé a cenné kusy. Hľadajú však „vraky“ s príbehom a bohatou históriou. Svoj kus auta doslova môžete nosiť stále so sebou na zápästí, musí to byť Mustang. Dokonca po „smrti“ vášho miláčika vám vyrobia spomienku. Čo najviac železa použijú z darcu orgánov a ostatné prvky vyrobia pomocou inšpirácie zmenšením originálnych dielov, ako napr. budíky. Každý jeden set hodiniek obsahuje video, ktoré popisuje cestu a príbeh darcu, teda Fordu Mustang.

Tvorcovia dávajú do biznisu neuveriteľný kus duše a fanatizmu do Mustangov.

Christian hovorí: „Mnoho ľudí by videlo iba hromadu železa, ducha Mustangu. My vidíme niečo úplne iné. Dušu auta a príbeh, ktorý chceme rozpovedať.“ Vážení, a práve toto odlišuje obyčajných užívateľov áut od bláznov a fanatikov. V dobrom slova zmysle. :) „Nerežem a neničím Mustangy. Znovuzrodím dávno mŕtve Mustangy späť k životu prostredníctvom hodiniek,“ dodáva.


Láska k autám vyjadrená hodinkami

Každé hodinky zahŕňajú VIN číslo pony caru, rok výroby a inšpiráciu dizajnovými prvkami konkrétneho kusu techniky minulosti. Jeden z najslávnejších darcov je 1966 Mustang Raven Black, veľmi cenený a ojedinelý kus, ktorému nedali šancu na život ani najlepší autolekári. REC Watches z neho vyrobili iba 250 kusovú kolekciu. A koľko toto malé umelecké dielo stojí? Ide o ručnú prácu, do ktorej stvoritelia dávajú emócie a lásku k Mustangom. Cena takýchto hodiniek začína približne na 1500 dolároch.   

Zdroj a foto: carthrottle