Marussia B1 a B2 vyzerali sľubne.

Marussia vznikla v roku 2007. Založil ju bývalý automobilový pretekár Nikolai Fomenko. Hlavným cieľom značky bolo vyrábať superautá. Rusko je dostatočne veľká krajina. Zdalo sa, že v nej žije veľký počet bohatých vlastencov, ktorí sú ochotní kupovať exkluzívne vozidlá z ich vlastnej krajiny. 

Koncom roka 2008 automobilka predstavila svoj prvý produkt s označením B1. Pod kapotou bol napríklad 2,8 litrový šesťvalec Cosworth. O tri roky neskôr sme spoznali B2, o ktorú bol údajne zo strany verejnosti veľký záujem. Výrobca však mal ďalšie plány, v ktorých figurovalo napríklad SUV. 

Oficiálny dôvod ukončenia výroby cestných automobilov zatiaľ spoločnosť neodhalila. Pravdepodobne za tým bude nedostatok peňazí.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Marussia dokonca vstúpila do sveta motoršportu. V roku 2010 kúpila podiel v týme Formula 1 Virgin Racing. Značka postupne celý tím ovládla a v roku 2012 došlo k premenovaniu na Marussia F1. Stajňa zatiaľ trvalo obsadzuje posledné priečky. Ukončenie činnosti ruskej automobilky však údajne na tento tím nebude mať žiadny dopad. Ruskí majitelia svoj podiel predali. Minimálne teda do konca sezóny bude Marussia F1 stále existovať. Je však pravdepodobné, že v budúcom roku ju noví majitelia premenujú.

Zdroj: nbcsports.com

Prečítajte si aj: Lada Samara končí takmer po 30 rokoch!