Spätné zrkadlá majú červené kryty. Malo by to vyzerať športovejšie.

Spätné zrkadlá majú červené kryty. Malo by to vyzerať športovejšie.

Automobilka predstavila túto novinku na autosalóne v Lipsku. Do predaja mala pôvodne prísť v lete tohto roku. Evidentne došlo k zdržaniu a VW toto Scirocco uviedlo na trh až teraz.

Za písmena GTS automobilka skrýva športové čierne pruhy, ktoré majú po bokoch tenších červených kolegov. Športovú červenú použili aj na krytoch spätných zrkadiel a brzdových strmeňoch. Zadný nárazník a strešný spojler pochádzajú zo Scirocca R. Exteriérové vylepšenia zakončujú 18 palcové (prípadne 19 palcové) zliatinové kolesá.

Scirocco GTS v žiadnom prípade nie je ani len pokus o napodobeninu Golfu GTI. Je to staré dobré Scirocco oblečené v športovom.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Interiéru dominuje čierna koža s červeným prešívaním. Hlavica radiacej páky má unikátny tvar v podobe golfovej loptičky. Rovnakú hlavicu malo aj Scirocco z 80. rokov. VW pridal navyše ešte niekoľko ozdobných líšt a vyrazil logo GTS.

Definitívny dôkaz o tom, že v prípade Scirocca GTS nejde o niečo podobné ako Golf GTI je cenník. GTS je skôr nová výbava, pretože VW ju zaradil k všetkým verziám okrem modelu Scirocco R. Na nemeckom trhu stojí 1,4 TSI s manuálnou prevodovkou 28 100€. Strop tvorí 2,0 TDI so šesťstupňovým automatom DSG za 33 525€.

Zdroj: autoevolution.com