Označenie Cupra TDI uvidíme v Leone alebo v novom SUV.

Šéf Seatu, Jürgen Stackmann prehovoril o budúcnosti Seatu. Mimo SUV sa rozhovoril aj o naftovej budúcnosti ostrých modelov s označením Cupra. Seat má v tomto segmente už skúsenosti. V minulosti ponúkal naftovú Ibizu Cupru. V tej dobe posielal na predné kolesá výkon 160 koní 1,9 litrový agregát TDI. Návrat k výkonnej naftovej Ibize je málo pravdepodobný. VW jednoducho nemá vhodný dieselový motor, ktorý by mohol umiestniť medzi predné kolesá malej Ibizy.

Stackmann hovorí skôr o väčších modeloch

Na mysli má samozrejme Leon. Do motorového priestoru Leonu môžu inžinieri bez väčších problémov umiestniť 2,0 litrový TDI motor. Ako vhodná verzia sa ukazuje 240 koňová bi-turbo alternatíva, známa z nového Passatu B8. V Passate poháňa všetky štyri kolesá. V Leone počítajme, skôr len s tými prednými. Otázne je, či VW vôbec pustí najvýkonnejší dvojlitrový diesel do španielskeho Seatu. V prípade českej Škodovky tak totiž neurobil. Nový Superb dostal len verziu s výkonom 190 koní a 400 Nm. Na druhú stranu, Seatom sa snaží koncern VW zapôsobiť na mladšiu klientelu, oproti rodinne založenej Škode. Takže 240 koňová verzia nie je vylúčená.

Seat Cupra TDI

Označenie Cupra TDI bude pravdepodobne niesť nové SUV.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Druhá špekulácia, ktorá sa vynára, je v podobe nového SUV. Verzia Cupra Diesel by sa pokojne mohla objaviť najskôr v pripravovanom SUV. Tu môže počítať aj s pohonom 4x4. Leon by si tak musel počkať na verziu s označením Cupra Diesel, pravdepodobne až na úplne novú generáciu. 

Zdroj: autoexpress