Cadillac nie je v našich končinách veľmi rozšírený a na cestách ho uvidíte len zriedka. Správa o možnom plnohodnotnom prechode na elektriku sa nás preto až tak netýka. Má to ale aj skrytú dobrú správu. Znamená to, že Cadillac počíta s tým, že ešte minimálne 10 rokov budú s nami spaľovacie motory. Carlisle tvrdí, že ich možný prechod na elektromobily bude závisieť hlavne od rýchlosti vývoja technológie. Ešte nejaký čas potrvá, kým sa dostaneme do bodu, kedy elektromobily môžu plnohodnotne nahradiť spaľováky. Možno 10 rokov, možno ešte viac a možno sa do toho bodu ani nikdy nedostaneme. Cadillac aj preto nechce robiť unáhlené rozhodnutia a ich kompletná výmena portfólia za elektromobily je stále v teoretickej rovine.

Elektrický crossover sa blíži

Začiatkom roka však ale spravili prvý krok a na auto šou v Detroite oznámili príchod crossoveru s nulovými emisiami. Veľa sa toho o aute nevie, no malo by disponovať priestorom až pre šesť cestujúcich a pokročilým autonómnym režimom. Podľa zverejnených fotiek by sa mal interiér niesť v duchu futuristického štýlu. Nemal by chýbať ani obrovský dotykový displej, ktorý sa bude ťahať pozdĺž celej prístrojovej dosky. Aj keď praktickosť týchto dotykových displejov nie je teda veľká, automobilky ich s obľubou dávajú do svojich modelov. Dizajn a štýl má totiž v dnešnej dobe asi prednosť pred praktickosťou, čo už. 

Spomínaný crossver by mal prísť už v prvom štvrťroku 2020. Prvotný cieľ na dojazd zhruba 480 km by mal byť podľa Cadillacu pokorený a posunutý až na hranicu 650 km. Ako to bude s dojazdom reálne sa dozvieme asi až v budúcom roku a počas prvých testovačiek. Carlisle zmienil, že v prípade športového elektrického modelu by uvažovali nad koncepciou štyroch motorov (pre každé koleso jeden) a umiestením battery boxu v strede. 

Aj keď sa Cadillac pomaly pripravuje na elektrickú budúcnosť, na spaľovacie motory automobilka nezanevrela a stále pokračuje v ich vývoji. 

S elektrickými modelmi možno príde aj nové logo

Zdroj: motor1.com