Iste sa vám stalo, že ste prišli do auta, telefón signalizoval tak 5 % kapacity batérie a vy ste nemali žiadnu nabíjačku. Auto slúži aj ako zdroj energie, avšak bez nabíjačky ste za chvíľu bez šťavy.

Používate bezdrôtové nabíjanie telefónov v aute?

Efektnejšou funkciou je teda bezdrôtové nabíjanie telefónov. Škoda ho predstavila ako súčasť Phone Box a prvé autá, ktoré ho dostali, boli Octavia a Superb v roku 2016. Neskôr sa k nim pridal aj Kodiaq a Karoq. Súčasťou funkcie Phone Box je aj takzvané zosilnenie signálu pre telefón pomocou externej antény.

Anglickí zákazníci si bezdrôtové nabíjanie už neobjednajú, podobný proces môže nastať aj u nás.

Bezdrôtové nabíjanie pomocou indukcie funguje podľa štandardu Qi, teda musí túto službu podporovať aj váš telefón. Ak ju už má, stačí si telefón odložiť do priehradky pred radiacu páku a nechať telefón nabíjať. Škoda však túto užitočnú funkciu sťahuje z ponuky, a to z celého modelového portfólia.

Toto obmedzenie sa týka zatiaľ trhu v Británii, očakávame však rozšírenie aj k nám. U nás je zatiaľ funkcia na konfigurátore dostupná a napríklad pre Superb s výbavou Style stojí 301 eur. Kedy sa táto zmena dotkne aj slovenského trhu zatiaľ nie je známe. Nepodarilo sa mi zatiaľ zistiť dôvod ukončenia položky v ponuke, či už dočasného, alebo trvalého. A ako ste na tom s podobnou funkciou vy? Využívate ju, prípadne by ste ju chceli mať vo svojom vozidle?
 

Zdroj foto: Škoda

Škoda Octavia a Superb boli prvými typmi, ktoré funkciu bezdrôtového nabíjania dostali do ponuky.