Zahájenie výroby Škoda Rapid v Indii bolo 07.10.2011

Zahájenie výroby Škoda Rapid v Indii bolo 07.10.2011

Škoda po troch desaťročiach reinkarnuje meno Rapid. Športové kupé to však nebude a nebude ani na predaj v Európe, takže je to vlastne všetko jedno...
Škoda Rapid = VW Polo sedan

Škoda Rapid = VW Polo sedan

Takže zdá sa, že legendárne meno Rapid bude v produkcii výrobcu po troch desaťročiach znova. No žiaľ v krajine kde toto meno nič extra neznamená a nebude ani legendárne. Škoda totiž pre Indiu plánuje vyrábať svoju verziu VW Polo sedan. Je dosť divné, že malé rodinné autíčko dostane tak zaujímavé meno. Aktuálne ho totiž na úplne opačnom konci spektra produkovaných áut nosí aj Aston Martin, však?


Ak sa pýtate, kto kde Polo sedan videl, nuž sú to Rusi. U nich je bežne v ponuke, podobne ako je u nás Thalia a nik na západe taký Renault nepoznal. Škoda Rapid síce bude mať výrazne výkonnejší motor ako jej menovec z 80. rokov, ale žiadna raketa to tiež nebude. Na pohon bude slúžiť starý známy 1,6 liter s výkonom 77 kW (105 k) a bude v kombinácii s 5-stupňovým manuálom a za príplatok z automatom. Sériová výroba auta, ktoré sa vraj pripravovalo už dávno sa rozbehla práve prvé októbrové dni. Takže všetkým, ktorým nadpis zodvihol tep, či nebodaj priviedol chvenie sa za "kačicu" ospravedlňujeme... Je viac než isté, že priaznivci športových škodoviek na žiadne kupé či kabrio v dohľadnej dobe čakať nemusia.