Ponuka motorov bude pozostávať z troch benzínových agregátov.

Ponuka motorov bude pozostávať z troch benzínových agregátov.

DS3 Cabrio má namiesto štandardnej skladacej strechy akýsi hybrid medzi textilným strešným oknom a strechou. Rám strechy ostáva na svojom mieste. To znamená, že posuvný je len samotný stred strechy. Má to však aj svoje výhody. Vďaka tejto konštrukcii dokáže D3 odviezť 5 pasažierov a ešte k tomu jej ostáva miesto pre 245 litrov batožiny. To je mimochodom najviac miesta v danej triede. Mini Convertible má len 125 litrov a Fiat 500 185 litrov batožinového priestoru.

Ďalšou výhodou je naozaj vysoká rýchlosť, pri ktorej je možné so strechou manipulovať. DS3 to zvláda až do 120 km/h. Jej stiahnutie trvá len 16 sekúnd. Oproti hatchbacku je Cabrio ťažšie len o 25 kg.

Plátená strecha aj napriek svojskému sťahovaniu dokáže ponúknuť zážitok z jazdy kabrioletom. Má však aj svoje nevýhody.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Pod kapotou nedochádza k žiadnym zmenám. K dispozícii budú tri benzínové motory. Najmenší trojvalec VTi s objemom 1,2 litra dosiahne 70 kW (95 k). Silnejší 1,6 litrový štvorvalec VTi má výkon 88 kW (120 k). Oba tieto agregáty sú spojené s 5 stupňovým manuálom. Vrcholom ponuky bude motor 1,6 THP s výkonom 115 kW (157 k). Tento motor budete môcť skombinovať so 6 stupňovou manuálnou prevodovkou.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Citroën stiahol strechu DS3-ke