Z celkového počtu 25 noviniek prideľovaním bodov postupne vyraďovali jednotlivé typy až výber titulu Svetové auto roka mohol pripadnúť na jedného z troch kandidátov. Nimi bol nový Ford Mustang, Mercedes C a VW Passat. Aj tento rok sa víťazom stalo európske auto. Do konca marca patril titul Audi A3. Pár dní patrí Mercedesu. 

luxusnym autom roka 2015 je Mercedes S coupe

Mercedes S Coupe je luxusným autom roka 2015.

V kategórií luxusné auto roka (World Luxury Car), kde boli vo finále BMW i8, Mercedes S Coupé a Range Rover Autobiography, sa víťazom stalo luxusné kupé s trojcípou hviezdou. Zaujímavosťou je, že nástupca predošlej triedy CL preberá prvenstvo po minuloročnom víťazovi v tejto kategórii, ktorým bola rovnako trieda S.

Sportove auto roka je Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT vyhral titul športového auta roka 2015.

Športové auto roka (World Performance Car) počítalo s touto trojicou finalistov - BMW M3/M4, Jaguar F-Type R Coupé a Mercedes-Benz AMG GT. Aj v tomto prípade bol najúspešnejší Mercedes. Víťazom sa stalo auto, ktoré ide priamo proti Porsche 911.

Dizajn roka ziskal Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus získla od poroty cenu za dizajn roka 2015.

Ďalšou kategóriou súťaže W-COTY bola World Car Design. Tu sa volilo medzi trojicou Citroën C4 Cactus, Mercedes-Benz C a Volvo XC90. Vítazstvo si v tejto sekcii získal kontroverzný Citroen C4 Cactus. Snáď sa mi už po tejto cene ľudia prestanú diviť, keď tvrdím, že Cactus sa mi tvarom vlastne celkom páči. :)

zelene auto roka 2015 je BMW i8

BMW i8 je najzelenejším autom roka 2015.

Poslednú kategóriu najekologickejšieho auta (World Green Car) tvorili - BMW i8, Mercedes-Benz S 500 Plug-in Hybrid a Volkswagen Golf GTE. Tu si trofej odbornej poroty odnieslo BMW i8. Titul si teda medzi sebou len vymenia v BMW, predošlým kráľom zelených áut bolo BMW i3, ktorá zároveň získala aj ocenenie dizajn roka 2014.