Takto označený výtlk si všimne každý.

Na Slovensku všetci dobre poznáme problémy s výtlkmi, nekvalitnými cestami a dierami všetkého druhu. Niektorí z nás sa v tejto problematike dokonca približujú k expertným úrovniam poznania. Internetové diskusie sú plné rôznych názorov, ktoré ponúkajú riešenia, ako odstrániť žalostný stav niektorých cestných úsekov.

KEĎŽE NA SLOVENSKU HROMADNÉ OPRAVOVANIE VÝTLKOV NEHROZÍ, SKOR NAOPAK, POZRITE SI KOLEGOV NÁVOD AKO VÝTLKY NA CESTÁCH PREŽIŤ:
6 tipov ako prežiť výtlky a jamy na cestách

Istý Brit však prekonal všetky naše neohraničené úvahy a prišiel s elegantno- neelegantným riešením. Na problémy ciest v jeho meste vytiahol „umenie“. Muž (alebo žena?) vystupuje na Facebooku pod pseudonymom Wanksy. Prezývka s najvyššou pravdepodobnosťou pochádza z mena Banksy, ktoré používa umelec upozorňujúci na problémy verejnými maľbami. Tiež však môže byť odvodené od slova wanker (čo je vo voľnom preklade onanista-masturbátor).

Účel svätí prostriedky. Na Slovensku by tento systém pravdepodobne nefungoval. Mali by sme plné cesty "obrázkov".
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Diery na cestách v meste Ramsbott prekresľuje na mužské, prípadne aj ženské, prirodzenia, alebo iné im obdobné oblasti. Väčšinou sa však uchyľuje k zobrazovaniu penisov. Cieľ je jasný. Svojím „umením“ chce na dané výtlky upozorniť a prinútiť správcu (v tomto prípade mesto), aby nerovnosti odstránil. Absurdný nápad funguje. Diery, o ktoré sa nikto nezaujímal roky, zmizli vďaka mužskému pohlavnému údu do dvoch dní. Systém však údajne nefunguje na 100 % a niektoré miesta ostávajú neopravené. Mesto síce s týmito kresbami nesúhlasí, no výtlky vo väčšine prípadov odstraňuje.

Wanksy k svojim prejavom údajne pristúpil potom, ako malo niekoľko jeho kamarátov nehodu na bicykli, v ktorých hlavnú úlohu zohrávali výtlky. Svoje kresby realizuje zmývateľnými farbami, ktoré časom vyblednú. Bohužiaľ, na jeho výtvory sa musia pozerať aj deti a citliví ľudia. Účel svätí prostriedky.

Zdroj: facebook.com, autoblog.com

Prečítajte si aj: Vodičov prosia, aby nahlasovali výtlky. Nie však na Slovensku