Stellantis sa netají tým, že aj Fiat postupne prejde na výrobu čisto elektrických modelov, a preto predpokladáme, že nový koncept interiéru vyzerá jednoducho aj kvôli tomu, že už nebude potrebovať klasické ovládacie prvky. Je evidentné, že autonómne riadenie je v prípade tejto značky stále ďaleko, čo dokazuje aj prítomnosť volantu. Problém je akurát v tom, že nemá klasický tvar, je totiž ovlálny.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

V strede volantu je malý displej, ďalšiu obrazovku nájdete na palubnej doske a okolo má vylepšiť praktickú stránku auta hromada odkladacieho priestoru. Ak si odmyslíme tie displeje, niečo podobné sme videli na autách zo 70. a 80. rokov minulého storočia, teda až na to, že všetky tie ovlálne prvky majú pripomínať okruh postavený na streche továrne Lingotto v Turíne, ktorý Taliani vytvorili pred 100 rokmi a slúžil pochopiteľne na testovanie nových produktov.

Možno najskôr na elektrickom Punte

A kde by sa mal tento dizajn objaviť? Ťažko povedať, navyše musíme dúfať, že volant nakoniec dostane normálny tvar. Nedokážeme si dosť dobre predstaviť, aké by to bolo rúčkovať ním v mestskej premávke či pri parkovaní. Časom by sa ale tento koncept mohol vyskytnúť v znovuzrodenom elektrickom Punte či spomínanej Pande.

Zdroj: Fiat