Dostupný Type R?

Aktuálny model ešte stále výkonovo aj rýchlosťou na okruhoch triede dominuje. Nadpis videa hovorí, že faceliftovaná verzia sa má chystať na rok 2020. Mierny nárast výkonu, drobné kozmetické zmeny, zmenená grafika zadných svetiel a snáď aj o niečo lepší infotainment. Z krátkeho videa sa veľa nedá dozvedieť. Jediná číra správa je tá, že inžinieri Hondy skutočne niečo pre Type R chystajú. Môže skutočne ísť o lacnejšiu verziu, o ktorej sa hovorí od októbra 2017?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Základný Type R aktuálne kúpite za 33 890 €, čo je na triedu hothatchov riadna pálka. Hyundai i30N a Renault Megane RS začínajú hlboko pod hranicou 30 000 €. Dostupnejší Type R by sa mal uskromniť o dotykový infotainment systém a možnosť pripojenia Android auto a Apple CarPlay. Vykuchaný Civic Type R by sa aspoň mohol priblížiť cene konkurentov, ktorí by však boli lepšie vybavení a za rovnakú cenu. Treťou možnosťou je ostrejší model. Tuhší, ľahší a výkonnejší. O takomto okruhovo ladenom modeli však nepadlo z úst Hondy ani slovo, takže táto možnosť je čisto teoretická.

Možno o niečo múdrejší budeme už po Parížskom autosalóne, alebo si budeme musieť prosto počkať. Medzi rečou, všimli ste si heroický výkon Kie Sportage v takzvanej YouTube zákrute? :D