Ochrana dospelých

V tejto disciplíne získal nový Renault Clio 96 %. V prípade nárazu s prekrytím zaznamenali horšie hodnoty pre vodičove nohy, zvyšné parametre boli v zelených hodnotách. Pri náraze bez prekrytia mal vyššiu šancu na zranenie len hrudník vodiča.

Ochrana detí

V tejto kategórii si pripísal na účet rovných 89 %. Či už ide o čelný alebo bočný náraz, alebo o 10- a 6-ročnú figurínu dieťaťa, všade zaznamenali komisári zelené hodnoty. Jediným horším výsledkom bol krk 10-ročnej figuríny pri čelnom náraze, ale aj to iba o 1 stupeň.

Ochrana chodcov

V tejto disciplíne získala novinka 72 %, čo vo výsledku nie je až tak zlé, avšak pri pohľade na hodnoty zranenia pri náraze sa to môže zdať horšie. Zle, až do červených hodnôt, prešla bočná časť predného nárazníka, stredná časť a aj stred kapoty sú v zelených hodnotách. Opäť veľmi zle dopadli A-stĺpiky.

Asistenčné systémy

Vo výbave nechýba systém núdzového brzdenia, ktorý fungoval dobre pri mestských aj diaľničných rýchlostiach. Vo väčšine prípadov bol schopný zabrániť nehode úplne. Za túto kategóriu si tak nové Clio pripísalo 75 %.