Pôvodne dvojrozmerný typický znak Toyoty AYGO vo forme veľkého X vpredu dozrel do priestorovej podoby. Súčasťou markantných čelných partií sú tiež združené svetlomety so zabudovanými svetlami na denné svietenie. Trubice LED vzadu prispievajú k jej rozpoznateľnosti. Atmosféru v kabíne vylepšujú špecifické farebné vyhotovenia a obklady tohto modelu, navyše oživené farebnými ozdobnými detailmi okolo prieduchov vetrania.

Edícia x-cite

AYGO x-cite ponúka dvojfarebný lak v oranžovom odtieni Pure Orange v kombinácii s čiernou strechou, doplnený ozdobným obložením predného spojlera a vonkajšími spätnými zrkadlami v čiernej úprave. Spracovanie exteriéru dopĺňajú hmlové svetlá, tónované zadné okná a lesklé čierne 15-palcové zliatinové disky kolies s 10 lúčmi.

V interiéri ozdobný obklad stredového panela a prístrojovej dosky v lesklom čiernom vyhotovení, resp. chrómová obruba voliča prevodovky a ozdobné obloženie okolo prieduchov vetrania v odtieni Pure Orange. Verzia x-cite je okrem toho vybavená koberčekmi s lemovaním vo farbe Pure Orange a látkovým čalúnením sedadiel s oranžovými detailmi.

Model AYGO x-cite ponúka klimatizáciu, ovládanie audiosystému na volante, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča alebo nastaviteľný obmedzovač rýchlosti vo verzii s manuálnou prevodovkou. Multimediálny systém so 7-palcovým displejom podporuje konektivitu s inteligentnými telefónmi prostredníctvom technológie Apple CarPlay a Android Auto1 a v štandardnej výbave zahŕňa i parkovaciu kameru. Voliteľne je v ponuke bezkľúčový vstup a spúšťanie motora tlačidlom alebo bezpečnostný balík Toyota Safety Sense.

Toyota Safety Sense aj v najmenšom type

Systém pri rýchlostiach od 10 do 80 km/h rozpoznáva vozidlá vpredu a znižuje riziko, že do nich narazíte. V prípade hroziacej kolízie systém upozorní vodiča (akusticky i opticky), aby začal brzdiť. Zároveň zvýši tlak v brzdovej sústave s cieľom posilniť účinok bŕzd vo chvíli, keď vodič zošliapne brzdový pedál. Ak vodič nereaguje včas, systém PCS začne brzdiť automaticky, a zníži tak rýchlosť jazdy približne o 30 km/h, prípadne vozidlo úplne zastaví, aby sa predišlo zrážke alebo sa aspoň znížila energia nárazu.

Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu (LDA) monitoruje vodorovné pruhy na vozovke a pomáha zabrániť nehodám alebo čelným zrážkam v dôsledku neželaného opustenia jazdného pruhu. Ak vozidlo začne vychádzať z jazdného pruhu bez použitia smerových svetiel, systém LDA upozorní vodiča akustickou i optickou signalizáciou.

Motor?

Oceňovaný litrový trojvalec Toyota s rozvodom DOHC 12V s variabilným časovaním ventilov Dual VVT-i predstavuje ideálnu kombináciu výkonu, krútiaceho momentu dostupného pri nízkych otáčkach a spotreby paliva. Motor dosahuje maximálny výkon 53 kW (72 k) pri 6000 ot, resp. krútiaci moment 93 Nm pri 4400 ot. Toyota Aygo je typické mestské auto s postačujúcou dynamikou aj pre cesty mimo obce. Na stovku zrýchli za necelých 14 s a jeho maximálna rýchlosť 160 km/h vás do problémov s políciou veru nedostane. No poteší spotrebou. Podľa novej normy WLTP jazdí za 4,1 litra na sto km s manuálom a len o 0,1 - 0,2 litra viac so samočinnou prevodovkou.