„Nechcem toto auto. Ale regionálni manažéri Lexusu so mnou bojovali ako šialení,“ povedal Akio Toyoda ešte v roku 2011 pred uvedením súčasnej generácie.

Japonský magazín MAG-X priniesol správu o tom, že v roku 2018 skončí výroba Lexusu GS bez nástupcu. Toyota odložila vývoj ďalšej generácie. Report však naznačuje, že k autu sa už nevrátia a jeho existenciu úplne ukončia. V portfóliu značky totiž nemá pevné miesto a v porovnaní s konkurenciou má mizerné predaje v Európe a sláva to nie je ani v zámorí.

Koniec výroby nebol oficiálne potvrdený

Existenciu GS ohrozuje nový veľký sedan LS. Ten prichádza s downsizingom motora, keď prechádza od V8 k V6. Takže obe autá by mali motor V6, pritom GS je len o niečo menšie auto. Vedenie Toyoty sa preto údajne rozhodlo ukončiť výrobu GS. Oficiálne to zatiaľ nikto nepotvrdil, ale nepriaznivý osud sedanu vyššej strednej triedy naznačuje aj staršie vyhlásenie šéfa Toyoty.

„Nechcem toto auto. Ale regionálni manažéri Lexusu so mnou bojovali ako šialení,“ povedal Akio Toyoda ešte v roku 2011 pred uvedením súčasnej generácie. Už v tej dobe videl šéf Toyoty priority niekde inde. Dnes je pritom popularita kategórie SUV ešte vyššia, než kedykoľvek predtým. Lexus sa napríklad pripravuje na spustenie výroby malého SUV UX.

Zdroj: lexusenthusiast