Verzia bez strechy priberie oproti Coupé len 60 kg. Za nízkym nárastom hmotnosti stoja výstuhy z karbónu a ľahká plátená strecha.

Na športový roadster od Alfy čakáme už nejakú dobu. Alfa chce do roku 2018 predstaviť osem nových modelov. Prvým z nich bude s najväčšou pravdepodobnosťou práve 4C Spider. Koncept malého roadsteru s motorom uprostred sme videli na jar Ženeve. Fakt, že Alfa sa rozhodla predstaviť produkčnú verziu 4C Spider práve v Detroite potvrdzuje smelé plány na návrat na trhy v Severnej Amerike.

Alfa Romeo 4C Spider bude mať pod kapotou rovnaký motor ako verzia Coupé. O pohon sa teda bude starať malý, turbom prepĺňaný 4-valcový agregát TBi s objemom 1,75 litra. Jeho výkon dosahuje 177kW (240 koní). Celý výkon putuje na zadnú nápravu cez 6-stupňovú dvoj-spojkovú prevodovku. Európska verzia s pevnou strechou váži len 895 kg. Podľa informácií má roadster pribrať len 60 kg. Za nízkym nárastom hmotnosti je použitie karbónu a ľahkej plátenej strechy. Otázkou je, koľko priberie americká verzia. Tá je totiž o 155 kg ťažšia než európska. Hmotnosť americkej verzie 4C Spider by sa mohla vyšplhať nad hodnotu 1100 kg. V porovnaní s bežnými autami je to síce stále pierko, no rozhodne už nepatrí k tomu najľahšiemu na trhu.

Alfa Romeo 4C Spider by mala dostať "normálne" svetlá. (Na rozdiel od EU verzie Coupé, ktorá má divne vyzerajúce karbónové svetlomety)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Otázkou ostáva, či predstavitelia značky v Detroite prezradia aj podrobnosti o európskej špecifikácií. Je možné, že na informácie o európskej verzii budeme musieť počkať na ženevský autosalón. Dobrou správou je, že Spider by nemal byť poslednou verziou typu 4C. Pravdepodobne nás čaká ešte ostrejšia Alfa 4C, s označením QV.

Zdroj: autoblog.com

Alfa veľké tajnosti ohľadom modelu 4C Spider nerobí. Potvrdzuje to aj zachytený prototyp pri testoch v Španielsku. Nájdete nejaké odlišnosti od bieleho konceptu, ktorý bol predstavený v Ženeve?