Ako prvé sa objaví v ponuke značky veľké SUV. S dĺžkou len 4,7 metra poskytne až 7-miest na sedenie.

Škoda prinesie okrem Yetiho, aj veľké 7-miestne SUV a menší crossover. Posledné informácie hovoria o tom, že sa objaví aj kompaktné CUV, neprémiový konkurent pre BMW X4. Neoverený zdroj tvrdí, že „štýlové“ kupé-SUV bude určené len pre čínsky trh. Všetky nové typy budú stáť na modulárnej platforme MQB.


Ako prvé sa objaví v ponuke značky veľké SUV. S dĺžkou len 4,7 metra poskytne až 7-miest na sedenie. Tretí rad sedadiel bude za príplatok a údajne sa majú doňho pohodlne usadiť aj dospelí. Druhý rad sedadiel má byť posuvný v rozsahu 18 cm. Škoda sľubuje, že prinesie dobrú kvalitu za rozumnú cenu. Tá by mala štartovať na hodnote približne 35 000 €. Odhalenie by sme zažiť budúci rok.


CUV bude zdieľať podvozok s veľkým SUV. Rozchod aj nápravy budú rovnaké. Škoda tvrdí, že na 80% je isté, že kupé budú vyrábať pre Čínu. Na druhej strane je tu stále nádej,  že sa dostane kupé aj do Európy. Najviac záleží údajne na úspechu 7-miestneho SUV. Ak sa mu bude dariť, tak neskôr uvidíme aj menej praktickú verziu.

Škoda CUV

CUV od Škody má dostať len čínsky trh

Obe autá budú pripravené pre zástavbu plug-in hybridného pohonu. Verzie v najvyššej výbave by mohli stáť aj okolo 60 000 €. A to je pre Škodu trochu privysoká cena. Najväčšia Škoda ešte nemá meno. Predstavitelia automobilky minulý rok vyvrátili názov Snowman.


Najmenšia Škoda by mala byť rivalom pre Nissan Juke. Jej vývoj je však stále neistý. Ak bude dopyt po malých SUV rásť v Mladej Boleslavy, dostane zelenú.

Zdroj: autoexpress