Nko sa predáva ako teplé rožky

Len v prvej polovici roka 2018 sa v Európe predalo takmer 3 000 kusov i30 N, čo vysoko prevýšilo pôvodné očakávania kórejskej automobilky. Vďačí tomu hlavne výborný pomer cena/výkon. Na Slovensku sa predalo všetkých 35 áut a kvóty pre náš trh sa museli navyšovať. Ani sám Hyundai nečakal, že to Nku aj na našom malom trhu takto pôjde.

Fastback zameraný na emócie

Žiadne veľké krídlo, ale kačací chvost - ducktail.

„S úplne novým i30 Fastback N opäť stanovujeme nové štandardy na trhu a posilňujeme emocionálny rozmer značky Hyundai,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Predajné výsledky i30 N dokázali, že s našimi N-modelmi neprinášame iba autá, ale tvoríme emócie – unikátne pocity, ktorá vyčarujú našim zákazníkom úsmev na tvári. S novým hot coupe i30 Fastback N s líniami krásneho GT si naši zákazníci užijú rovnakú porciu zábavy kdekoľvek budú jazdiť!“ 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Okrem novej zadnej časti sa nič nezmenilo. Aj i30N ľúbi zákruty.

Ku krásnemu GT dizajnu sa teraz pripojili agresívne blatníky doplnené o tradičnú červenú linku a dvojica veľkých chrómových koncoviek výfuku, z ktorých môžeme čakať poriadnu paľbu. Možnosť rovného kufru nevyužil Hyundai na spojler, ktorý by bil do očí, podobne ako ten na Civicu Type R. Zvolil decentný spojler, takzvaný ducktail. Okrem dizajnu sa prakticky nič nezmenilo, čo vlastne nie je zlé. Ostali dve verzie i30 N Fastback a i30 N Fastback Performance (250 k a 275 k), pohon výhradne predných kolies a šesťstupňová manuálna prevodovka. Pätica jazdných režimov je takisto totožná s i30N ( Eco, Normal, Sport, N a N custom). 

V interiéri všetko po starom

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Prístrojový panel bude obsahovať dva typy systémov infotainmentu: audio systém s 8-palcovým dotykovým LCD displejom s integrovanou zadnou kamerou a funkciou Bluetooth alebo navigáciou. Samozrejmosťou sú aj služby Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zákazníkovi prostredníctvom smartfónu ovládať hudbu, funkcie telefónu a navigácie na obrazovke. O bezpečnosť vodiča a posádky i30 Fastback N sa postarajú systémy aktívnej bezpečnosti, ako napríklad autonómne brzdenie a monitorovanie jazdy v jazdných pruhoch. Oficiálnu premiéru má i30N Fastback na Parížskom autosalóne a po ňom by sme sa mali v blízkej budúcnosti dozvedieť informácie o začiatku predaja.