A je to tu, automobilka Škoda začala s postupným odhaľovaním svojej horúcej novinky, ktorú verejnosti prvýkrát naživo predstaví 3. marca 2020. Je ňou plug-in hybridná Škoda Octavia RS iV, presnejšie povedané plug-in hybrid schopný dobíjania z externej siete. Ide tak o prvú Octaviu RS schopnú jazdy výlučne na elektrický pohon.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Význam Octavie RS rastie

Najdynamickejšia verzia modelového radu Octavia má pre automobilku veľký obchodný význam. Kým z prvej generácie predstavenej presne pred dvadsiatimi rokmi tvorila verzia RS približne 5 % celkovej produkcie, v súčasnosti ich predáva Mladá Boleslav na troch svojich najdôležitejších trhoch pre verzie RS (Nemecko, Veľká Británia, Švajčiarsko) toľko, že každá piata predaná Octavia nesie logo RS. Práve preto je dôležité, aby bola ponuka Octavií čo najširšia a reflektovala nielen potreby zákazníkov, ale aj celospoločenský tlak na znižovanie emisií. Automobilka z toho vykľučkovala šikovným trikom, kedy pod karosériu športovej verzie RS implementovala plug-in hybridnú techniku s celkovým výkonom 180 kW (245 k). V ponuke však údajne zachová aj tradičné verzie na benzín a naftu.

Novinka sa hneď ukáže v oboch karosárskych verziách, teda liftback aj praktickejšie Combi. Ako sa totiž ukazuje, aj pri verzii RS siahne stále väčší počet zákazníkov nakoniec po praktickejšej verzii Combi. Automobilka im preto chce aj touto cestou vyjsť čo najviac v ústrety.

Verziu RS Combi postavila fabrika hneď z prvej generácie Octavie. Mala úspech a rýchle mladoboleslavské kombi si zákazníci zamilovali.