Ráno 16.9. uzavrú obchvat D1 od Zlatých Pieskov až po Most SNP. Poobede cestou späť.

V Bratislave budú masívne dopravné obmedzenia, ktoré vytvoria dopravný kolaps. „Odporúčame, aby skôr vyrazili z domu či už do práce, alebo kvôli iným aktivitám v Bratislave a taktiež aj na letisko, aby stihli odlety lietadiel.“ znie stanovisko Ministerstva dopravy. Ja odporúčam na piatok skôr dovolenku, alebo prácu z domu. Policajti chcú uzavrieť veľkú časť bratislavského obchvatu, rôzne ulice a na chvíľu dokonca aj všetky mosty cez Dunaj. Nie, nie je to vtip!


Plánované dopravné obmedzenia


Dopravné obmedzenia začnú v piatok v ranných hodinách počas presunu delegácií z bratislavského letiska M.R. Štefánika na Bratislavský hrad. Počas prejazdu delegácií bude uzatvorená diaľnica D1 -  diaľničného obchvatu Bratislavy v smere od Zlatých pieskov po Most SNP (taktiež výjazdov na diaľnicu z Galvaniho, Gagarinovej a Bajkalskej ul.), ďalej Einsteinovej, uzatvorením Mosta SNP v smere z Petržalky, Staromestskej ul. v smere do mesta, Hodžovho nám.  a  Ul. Palisády v oboch smeroch až po Bratislavský hrad. V tomto čase nebude možný ani príchod, resp. odchod z bratislavského letiska, nakoľko bude uzatvorená aj Ivánska cesta v oboch smeroch od OC Avion. Diaľnica bude uzatvorená v čase medzi 8:00 až 10:00.


Premávka z diaľnice D1 bude od Zl. pieskov pre osobnú dopravu presmerovaná cez mesto, na Seneckú cestu, Rožňavskú ul., Trnavskú cestu, resp. Vajnorskú ul. Nákladná doprava bude odstavená na diaľnici v pravom jazdnom pruhu, resp. púšťaná cez mesto podľa aktuálnej dopravnej situácie. Pre vodičov smerujúcich do Bratislavy v tomto čase odporúča ministerstvo využiť aj komunikácie cez Senec, resp. cez Pezinok. Vodiči smerujúci z Petržalky do mesta môžu okrem Mosta SNP, využiť ostatné bratislavské mosty.


V popoludňajších hodinách pri presune delegácií v čase medzi 13.00 až 14.00 bude úplné uzatvorenie Ul. Palisády od Bratislavského hradu, Hodžovho nám., Staromestskej ul. od zjazdu z Mosta SNP na Rázusovo nábrežie cez Vajanského nábrežie až po Šafárikovho nám. (odklon dopravy bude v križovatke Dostojevského rad – Landererova) a z opačnej strany (podľa aktuálnej situácie bude odklon dopravy v smere z Karlovej Vsi do mesta už na Nábreží Generála L. Svobodu do Mlynskej doliny pod mostom Lafranconi).


Následne bude postupne približne na 15 minút úplne uzatváraná doprava cez všetky bratislavské mosty - aj pre peších (Most Lafranconi, Most SNP, Starý most, Most Apollo, a Prístavný most).


V čase medzi 15.30 až 16.30 bude obojsmerne uzatvorená cesta v úseku od vodného diela (Danubiana) cez Čunovo, ďalej Panónska cesta v smere od Umelého kopca na Most SNP, obojsmerne Staromestská ul., Hodžovo nám. a Ul. Palisády po Bratislavský hrad.


Po 18.00 hod bude priebežne obmedzená  premávka na Ul. Palisády, Hodžovo nám., Einsteinova ul. a priebežne uzatváraný diaľničný obchvat diaľnice D1 v smere od Mosta SNP po bratislavské letisko, a uzatvorené výjazdy na diaľnicu z Einsteinovej, Dolnozemskej, Bajkalskej a Gagarinovej ul.

Už len samotné zastavenie dopravy na obchvate bude znamenať absolútny kolaps dopravy. Tranzitná doprava sa presunie do centra, čo spôsobí veľké kolóny. Jednoducho do Bratislavy (a ani cez ňu) v piatok nejazdite. Radšej si vezmite voľno a urobte predĺžený víkend...