Zbierka Ralpha Marana obsahuje 90 áut, z toho až 63 Packardov. Kúsok, ktorý skončil v rybníku, je vraj jediným zachovaným autom tohto druhu (s hardtopom) na svete! Odhadovaná cena je milión dolárov.

Ralph je automobilový nadšenec a zberateľ veteránov. Na výstavu priviezol najobľúbenejší kúsok, Packard 1605 Super Eight Convertible Sedan z roku 1938. Lenže to, čo sa počas dňa stalo, by mu nenapadlo ani v najhorších predstavách. Veterán z ničoho nič zišiel do rybníka. Ľudia sa ho snažili zastaviť, no hmotnosť auta ich porazila. Organizátori ihneď volali Maranovi, ktorý bol práve na obede. Zo začiatku si myslel, že si z neho robia srandu a jedná sa o vtip. Po druhom telefonáte už bolo jasné, že to nie je žart a veterán je skutočne vo vode. Teda takmer pod vodou, nad hladinou bolo vidieť kúsok strechy. Z vody ho dostal privolaný potápač a odťahová služba.

Takto vyzeral Packard 1605 Super Eight Convertible Sedan predtým, než skončil vo vode

Auto bolo na štastie poistené

Príčina nehody zatiaľ známa nie je. Jednalo sa síce o staré auto, mnohých by preto mohlo napadnúť, že zlyhala ručná brzda. Packard mal za sebou dôkladnú renováciu, ktorá skončila tesne pred akciou. Je pravda, že tak drahé auto by sa malo ochrániť nie na 100, ale minimálne 200 %. Takže je na mieste otázka, prečo nedal majiteľ za kolesá nejakú zábranu. Lenže ako sa hovorí, „neskoro plakať nad rozliatym mliekom“. Svedkovia vraj videli ženu, ktorá mala ruku v kabíne auta. Stalo sa tak tesne pred tým, ako zišlo do vody, píšu miestne noviny The Island Packat. Pri incidente sa nikto nezranil a čo je hlavné, veterán bol poistený. Poisťovňa sa zrejme „buchne po vrecku“, pretože tento Packard je vraj jediným zachovaným autom tohto druhu (s hardtopom) na svete! Odhadovaná cena je milión dolárov (cca. 933 000 €).

Ralph Marano sa teda pustí do druhej renovácie. „Má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu“, povedal Marano. Auto má v zbierke 13 rokov. Mimochodom, tá obsahuje 90 áut a z toho až 63 Packardov. „Nikdy ich nepredám. Nie je to o peniazoch, ale o autách. Stále pracujem 12 hodín denne, aby som tento koníček mohol podporovať,“ dodal Marano, ktorý je momentálne majiteľom predajne Marano & Sons. Tú založil s otcom v roku 1950. Časť zbierky si môžete pozrieť v meste Garwood v New Jersey. V galérii vystavuje vždy 25 áut. Ktovie, kedy sa tam objaví model, ktorý skončil vo vode. Tak skoro asi nie...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: islandpacket