Zbaví sa Volkswagen talianskych značiek?

Podľa magazínu Automotive News Volkswagen diskutuje o potenciálnom vyčlenení značiek Lamborghini, Ducati a Italdesign. Z týchto troch značiek by mali vytvoriť jeden celok, ktorý následne ponúknu zainteresovaným stranám. Skĺbenie daných značiek do jednej štruktúry by im malo uľahčiť ich predaj a umožniť sa plne zamerať na elektrifikovanú budúcnosť.  

„Pracujeme na našej "Talianskej právnej štruktúre". Povedzme, že ju približujeme do právneho stavu, keď môžeme konať. Je to pravdepodobne pomalší proces, ale stále je na našom programe,“ povedal Herbert Diess, CEO Volkswagenu. Diess však ešte dodal, že zatiaľ nič nie je finálne rozhodnuté. 

Pred pár týždňami sa taktiež ozývali hlasy, že Volkswagen zvažuje budúcnosť Lamborghini, Ducati a Bugatti, čo by mohlo zahŕňať ich predaj. Jedným z ďalších scenárov by vraj mohla byť reštrukturalizácia. Každopádne správy o predaji Lamborghini, Ducati a Italdesign stále silnejú a asi je len otázkou času, než sa dozvieme finálne rozhodnutie samotného Volkswagenu. 

Zdroj: motor1.com