Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Concept Estate vznikol na platforme SPA. Zachováva dizajnové prvky, ktoré sme mohli vidieť v predošlom kupé, resp. jeho terénnej verzii XC Coupé. To znamená, že v prednej časti nájdeme svetlá v tvare T a širokú mriežku chladiča. Auto pôsobí rovnako robustne a dynamicky ako jeho súrodenci.

Tento koncept odkazuje na typ 1800 ES. Jeho tvar dáva skvelý základ pre dlhú sklenenú strechu. Zadnej časti dominujú veľké svetlá a dvojica koncoviek výfuku. Siluetu vozidla by sme si mali zapamätať, pretože v civilizovanejšom prevedení ju uvidíme v budúcich typoch V60 a V70.

V celom koncepte štandardne prevláda čistý švédsky dizajn, ktorý výrobca doplnil o niekoľko sviežich prvkov.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zaujímavú výpovednú hodnotu má aj interiér. Vo vnútri môžeme vidieť, akým smerom sa bude Volvo v budúcnosti uberať. Ako prvý typ to celé odštartuje už spomínaná druhá generácia XC90.

Interiér teda kladie dôraz na nové technológie. Dôkazom toho je len jeden rad ovládačov. Zvyšné výrobca nahradil veľkým displejom v stredovej konzole, ktorý rozdelil na 4 časti (navigácia, médiá, telefón a klimatizácia). Softvér vyvinula automobilka vo vlastnej réžii.

Zvyšok interiéru pojme 4 osoby. Zadné sedadlá sa dajú sklápať do takej mieri, až vznikne úplne rovná podlaha. Sviežo pôsobia oranžové bezpečnostné pásy a koberce. Sedadlá dostali bielu kožu. Okrem toho vo vnútri nájdeme aj dosť veľa chrómu. V zadnej časti dokonca nájdete švédsku spoločenskú hru "kubb". Pre prípad, žeby ste nepoznali jej pravidlá, Volvo k hernej súprave pribalilo aj návod.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Škoda VisionC sa až nápadne podobná na Audi

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov