Samozrejmosťou je 7-miestny interiér

Určite najväčšou zmenou, ktorá udrie do očí každému kto aspoň raz sedel vo Volve, je redukcia tlačidiel na stredovom paneli. A to až na nevyhnutné minimum! Vyzerá to, že sa Švédi nechali inšpirovať novým Peugetom 308 a podobne ako Francúzi nahradili tlačidlá dotykovým displejom. V tomto prípade však o dosť väčším, hoci to stále nebude 17“, ako v Tesle Model S. Interiéru to každopádne dodá výraze modernejší vzhľad, hoci nie každému musí vyhovovať užívateľská stránka.

Armádu tlačidiel na stredovom paneli nahradil veľký dotykový dislej. Mimochodom, nepripomína vám nový volant Fiat 500?

V novej XC90 nájdeme radiacu páku z kryštálového skla, či ovládač hlasitosti a tlačidlo na štartovanie z brúseného skla. „Tieto detaily sú navrhnuté, aby sa stali klenotmi interiéru. Pridajú trocha exkluzívnej hravosti namiesto čistej funkčnosti.“  Okomentoval tieto prvky riaditeľ dizajnu interiéru Volva, Robin Page.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pocit luxusu majú navodiť najmä kvalitné materiály a prepracované sedadlá. Tvorcovia preto použili mäkkú kožu, drevo a ručne vyrobené detaily, ako radiaca páka z kryštálového skla, či ovládač hlasitosti a tlačidlo na štartovanie z brúseného skla. „Tieto detaily sú navrhnuté, aby sa stali klenotmi interiéru. Pridajú trocha exkluzívnej hravosti namiesto čistej funkčnosti.“,  okomentoval tieto prvky riaditeľ dizajnu interiéru pre Volvá, Robin Page.

Pocit luxusu majú navodiť aj detaily ako sklenená radiaca páka, či niektoré ovládače z brúseného skla.

Vo Volve venovali zvláštnu pozornosť sedadlám. Interiér XC90 je samozrejme 7-miestny a výrobca sľubuje dostatok miesta aj v treťom rade sedadiel. Teda aspoň pre osoby do 170 cm. Dostatok priestoru pre posádku, nech už sedíte na ktoromkoľvek mieste má zabezpečiť nielen nová platforma SPA (Scalable Product Architecture), ale práve aj novo vyvinuté sedadlá. Pri nich tvorcovia uplatnili zásadu, že pohodlné sedadlo nemusí byť hrubé. Samozrejmosťou budú široké možnosti nastavenia predných sedadiel a v príplatkových verziách dokonca aj ventilácia, či masážna funkcia. Posuvné  sú aj sedadlá v druhom rade. Mimochodom, aj tu nájdeme tri samostatné a samostatne polohovateľné sedadlá. Z nich to stredné môže mať integrovanú detskú sedačku. Navyše tretí rad sedadiel môže byť aj elektricky ovládaný.

Ak máte do 170 cm, mali by ste nájsť dostatok miesta aj v treťom rade sedadiel.

Keďže je XC90 momentálne najdôležitejší model značky Volvo, je jasné, že naň chce automobilka upútať pozornosť. Práve preto môžeme už čoskoro očakávať ďalšie oficiálne informácie o tejto novinke.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Tlačová správa