Pomoc mladým šoférom

Myšlienku projektu pomohli do pozornosti širokej verejnosti dostať desiatky článkov v klasických médiách, viacero profesionálnych i amatérskych videí z eventu, stovky zdieľaní na sociálnych sieťach a, samozrejme, obrovský zásah vďaka zapojeným youtuberom LucyPug a Selassie. Aj vďaka ich príspevkom prekonal miliónové čísla v impresiách. Možno tak konštatovať, že organizátorom sa podarilo naplniť primárny cieľ - šíriť osvetu bezpečnosti na cestách medzi mladými ľuďmi. „Mladí vodiči sú najrizikovejšou skupinou z celkom pochopiteľných dôvodov. Ide najmä o nedostatok praktických skúsenosti. Vznik „Jazdím Ford pre život“ sme iniciovali práve preto, pričom prvotný záujem predčil naše očakávania. Mladým sme na prvé počutie nezaujímavú tému sprostredkovali zaujímavou formou. Zároveň sme im ponúkli rad sprievodných aktivít. Účastníci si popri zážitkových jazdách na Mustangoch prešli aj viacerými tréningmi bezpečnej jazdy, čo bolo hlavnou myšlienkou ich účasti,“ hovorí Ján Hnat, marketingový manažér Summit Motors Slovakia, importéra značky Ford na Slovensku.

Projektu sa zúčastnili a verejne ho podporili viacerí YouTuberi, nakoľko sami patria do rizikovej skupiny vodičov vo veku 18-23 rokov. „Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou kampane so super myšlienkou. Vodičák mám už pár rokov a sama som sa hlavne cez zimné mesiace dostala na ceste do nepríjemnej situácie, počas ktorej mi nebolo všetko jedno,“ hovorí ďalšia z podporovateľov akcie, YouTuberka Lucy Pug. „Prvenstvo v nehodovosti si vodiči-začiatočníci držia už niekoľko rokov po sebe. Veríme, že budúcoročné zverejnenie štatistík nehodovosti na cestách bude vďaka projektu a šíreniu jeho myšlienky o čosi priaznivejšie,“ dodáva Ján Hnat.

Spokojnosť účastníkov

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Spätná väzba od účastníkov tréningu bola veľmi pozitívna a podobný kurz by odporučili aj svojím priateľom.

Jakub: „Zažiť takúto jazdu môžete aj vy, vďaka @ford_slovakia a ich super projektu #jazdimfordprezivot   Ford ĎAKUJEM za dnešok, bolo skvelo, plný zážitkov na 100 % spokojný, maximálne k.o. Ďakujem!“

Danka: „Vďaka #jazdimfordprezivot  som dnes omnoho skúsenejšia čo sa týka bezpečnej jazdy. Vždy som si uvedomovala nebezpečenstvá a nástrahy na cestách. Som rada, že @ford_slovakia organizuje takého akcie, kde učia hlavne mladých šoférov, ako zvládať nebezpečné situácie a predchádzať tak smutným udalostiam...“

Lucia: „ĎAKUJEM @ford_slovakia za možnosť vyskúšať si jazdu pod stresom, naučiť sa zvládať auto v šmyku či zabrzdiť na mokrej vozovke z kopca. Auto štatisticky stále patrí medzi najnehodovejšie dopravné prostriedky, a preto si vážim iniciatívu ako #jazdimFORDpreZIVOT,  ktorá zadarmo ukázala desiatkam mladým vodičov, ako správne reagovať v krízových situáciach.”

Viac takýchto akcií!

Pozitívna spätná väzba od absolventov tréningu je motiváciou a záväzkom, aby myšlienka projektu pokračovala aj v budúcnosti. Ford môže ďakovať aj partnerom, vďaka ktorým sa projekt mohol uskutočniť a pre účastníkov bol bezplatný: BECEP, Centrum bezpečnej jazdy, XBOX, Gemerka, Slovenský červený kríž, Lokálka, rajmodelov.sk a Neovízia.