Záľuba v ničení áut?!

Len veľmi malá skupina ľudí si môže dovoliť kúpiť auto v hodnote 400-tisíc amerických dolárov (necelých 380-tisíc eur). A možno by ste si mysleli, že sa medzi týmito zákazníkmi nenájde nikto, kto by chcel svoje luxusné Ferrari po kúpe rovno zničiť. Výnimkou je zjavne Youtuber vystupujúci pod menom Whistlindiesel.

Ten sa v rámci svojho najnovšieho počinu rozhodol zadovážiť si Ferrari F8 Tributo z roku 2020, aby si vraj na vlastnej koži vyskúšal, aké ťažké je toto auto zničiť. Výsledok si môžete pozrieť sami na videu priloženom nižšie - luxusné auto dostáva zabrať po všetkých stránkach.

Otázkou samozrejme zostáva: Oplatilo sa to YouTuberovi robiť? Podľa odhadov si Whistlindiesel zarobí zhruba 5-tisíc amerických dolárov za milión zobrazení. To znamená, že potrebuje dosiahnuť 80 miliónov zhliadnutí, aby si Ferrari na seba zarobilo. Celý kanál v réžii YouTubera dosahuje zhruba 500-tisíc zhliadnutí denne, čo naznačuje, že YouTuber v mínuse neskončí, ani kedy rovno celú investíciu do Ferarri odpísal ako stratovú.

Luxusné vozidlo pritom nebolo prvým, ktoré do svojich šialených testov zapojil. V minulosti už Whistlindiesel nahral videá aj s autami ako Toyota Hilux či Mercedes-Benz G.Zdroj: Drive.com.au