Prvé veľké SUV značky, Škoda Kodiaq, prinesie niekoľko noviniek a vymožeností, ktoré doposiaľ patrili podľa hierarchického delenia len luxusnejším značkám koncernu. Okrem možnosti priplatiť si za 7 miestnu verziu to budú aj full LED predné svetlá a vďaka štyrom kamerám aj možnosť tzv. vtáčieho pohľadu na auto pri manévrovaní. Na palube bude informačno-zábavný systém Columbus, samozrejme pohon oboch náprav pomocou systému Haldex 5, no v tomto prípade aj s prepínačom jazdných režimov a správania sa pohonu 4x4. Ďalšou novinkou známou z koncernových áut bude asistent pre parkovanie s vozíkom.

Obrovský kufor je povinnou súčasťou DNA škodoviek už druhé desaťročie. Tento v hanbe so základným objemom 720 litrov iste neostane. Keď posklápate všetky sedadlá, vznikne miesto pre až 2065 litrov. Aj keď to znie trochu prekvapivo, pretože Kodiaq je naozaj veľké auto, stojí na koncernovej platforme MQB rovnako ako Octavia III a Superb III. No v tomto smere má auto oveľa bližšie k typu Tiguan od VW. Dizajnom zas do značnej miery pripomína Seat Ateca, svojho pokrvného brata, ktorého španielska automobilka už oficiálne predstavila. Slovenská premiéra Seatu Ateca je naplánovaná na 9. september.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

9 kľúčových vecí o Škode Kodiaq

* Je ozaj veľká a tvarovo veľmi podobná štúdii Vision S. Základné rozmery sú
   dĺžka 4 697 mm x šírka 1 882 mm a výška 1 676 mm. Rázvor náprav je 2 791 mm.

* Bude primárne súkromným, nie firemným autom. Samotná Škoda ráta s väčším podielom            súkromnej klientely.
  Veľké SUV v našich končinách nie sú bežnými autami stredného či vyššieho manažmentu...

* Nikdy nedostane 3-valec. Naj verzia TSI dá stovku za 7,8 sek. a top TDI dosiahne 210 km/h

* Má seriózny objem nádrže. Do 4x2 načapujete 58 a do 4x4 60 litrov paliva

* Verzia 2,0 TDI so 190 k síce váži 1908 kg, ale potiahne až 2,5 tony

* Neostane stáť len na obrubníkoch. Svetlá výška je 194 mm, nájazdový uhol vpredu 22°,               odjazdový 23,1°. Inteligentný pohon Haldex 5 už svoje prednosti ukázal v nespočetnom            množstve štvorkoliek.

* Môže mať palubný interkom a pohodlnejšie spanie na zadných sedadlách.
   Aby ste na seba v dlhom aute a v 7-miestnej verzii nemuseli kričať z jedného konca na druhý,      podobne ako Mercedes Viano, prinesie aj Kodiaq vstavaný palubný interkom, ktorý komunikáciu    zosilní. Balík Sleep Comfort v zadných hlavových opierkach vyklopí bočnice pre pohodlnejší          spánok na uloženie hlavy.

* Dospelí až do 180 cm môžu aj do tretieho radu sedadiel. Užitočné zaťaženie je až 710 kg.

* Neoderie si hrany dverí a nepoškodí autá vedľa. Kodiaq môže mať ochrannú lištu dverí.