Seat Ateca

Seat sa nakoniec rozhodol pre meno Ateca. Pred oficiálnym predstavením sa hovorilo o menách ako Aran, Tecta alebo Prostyle. Bola to dobrá voľba?

Dizajnom exteriéru nové SUV príliš neprekvapí, interiérom už vôbec nie. Tým však nechcem povedať, že je zlý, len sme tieto tvary už jednoducho videli. Samozrejme, Seat nie je jediný, kto používa unifikovaný dizajn. Skôr naopak. Otázka znie: kto dnes rovnaký dizajn nepoužíva? Lenže to sme sa dostali niekde úplne inde. Poďme sa radšej pozrieť na technické informácie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Len preplňované motory

Pri dĺžke 4,36 m ponúkne Seat Ateca 510-litrový kufor. To platí v prípade verzie s pohonom predných kolies, štvorkolka zníži objem na 485 litrov. Okrem vysokej variability má mať novinka aj pevnú konštrukciu a zároveň najnižšiu hmotnosť v triede. Pod kapotou sa objavia výhradne preplňované motory s výkonom od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Základným naftovým motorom je štvorvalec 1.6 TDI s výkonom 85 kW (115 k), silnejší 2.0 TDI bude k dispozícii s výkonom 110 kW alebo 140 kW (150 a 190 k). 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Objavili sa informácie, že základným benzínovým motorom sa stane trojvalec 1.0 TSI, avšak zatiaľ nie sú oficiálne. Silnejšia 1.4 TSI by mala mať 150 koní a funkciu deaktivovania dvoch valcov. Pohonné jednotky môžu byť spriahnuté so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovým automatom DSG. V oblasti výbavy očakávajme armádu bezpečnostných systémov, full-LED svetlomety alebo najnovšiu generáciu infotainmentu Easy Connect.

zdroj: tlačová správa