Nová generácia Volkswagenu Tiguan príde k dílerom v najbližších mesiacoch. No Wolfsburg už dnes plánuje ďalšie odvodené verzie. Druhá generácia kompaktného SUV má prísť v rodinnej 7-miestnej verzii a v štýlovej verzii kupé. Nad príchodom menej praktickej karosérie sa už ani nepozastavujem. Autá typu CUV (Coupe Utility Vehicle) majú totiž u zákazníkov obrovský úspech a Volkswagen by sa absenciou modelu v ponuke len oberal o príjmy. Za „štýlovejší“ vzhľad si môžu navyše Nemci pýtať väčší balík peňazí. 

 

Dynamickejšia verzia Tiguanu dostane karosériu CUV, teda 5-dverí a skosenú zadnú časť. Tiguan Coupé bude konkurovať autám ako BMX X4, Mercedes GLC Coupé, či sesterskej Škode Kodiaq Coupé alebo pripravovanej Mazde CX-4 / CX-6. Vyzerá to tak, že úspech „menej praktických SUV“ pritiahol do hry mnohé automobilky.

 

Nafúknutý Tiguan bude v názve pravdepodobne niesť písmená XL

Vo Wolfsburgu však vedia, že okrem zákazníkov, ktorí jazdia prevažne sami a nemajú veľké nároky na priestor, existujú aj úplne opačná skupina. Rodinná verzia Tiguanu dostane okrem 7-sedadiel aj väčšiu dĺžku (cca. o 20 cm). Od klasického Tiguanu sa však líšiť veľmi nebude. Narastie rázvor, šírka a previsy. Zadné dvere budú tiež väčšie pre lepšie nastupovanie do 3. radu sedadiel. Tiguan „XL“ bude pravdepodobne zdieľať mnoho dielov s pripravovaným českým SUV Kodiaq a s alternatívou od Seatu. Pod kapotou budú motory ako 1,4 TSI, 2,0 TSI, ale aj populárne naftové agregáty 1,6 TDI a 2,0 TDI. V budúcnosti by mala prísť aj hybridná verzia. Tiguan XL dostane v základe pohon 4x4. Nafúknutý Tiguan budú vyrábať v Mexiku a v Číne. Najväčší odbyt odhadujú plánovači v USA a v Číne.

 

Príchod Tiguanu XL a Coupé predpokladajú Nemci na roky 2017 - 2018.


Zdroj: ultimatecarblog, lautomobile