Pri pohľade na sedany od značky Mercedes-Benz ma zachvacuje panika. Vydal sa snáď Mercedes cestou Audi? Bude každý typ vyzerať rovnako? Vyzerá to tak a úplne bez problémov a hanby priznávam, že rozoznať ich z diaľky nedokážem. Esko, Éčko aj Céčko sú si neskutočne podobné. Pokiaľ by ste o mojom tvrdení pochybovali, pozrite si priloženú galériu.

 

Má snáď Mercedes najlenivejších dizajnérov na svete? Jednotlivé typy sa od seba líšia len v detailoch. Z predného pohľadu,  zadného pohľadu, ale aj z profilu sú sedany takmer identické. Ani Audi nedotiahlo unifikáciu dizajnu do takejto „dokonalosti“. Nechcem tým tvrdiť, že sa mi nové automobily zo Štuttgartu nepáčia, skôr naopak, som priaznivcom dizajnu, ktorý priniesla nová trieda S. Nový vzhľad sa nepáčil len mne, ale aj zákazníkom, a tak sa Mercedes rozhodol, že aj menšie vozidlá v ponuke budú niesť dizajn vlajkovej lode. Je to úplne prirodzené, každá automobilka má predsa svoj dizajnový jazyk a jednotlivé typy sa na seba viac, či menej podobajú. No mám pocit, že toto už Mercedes prehnal.


Dizajn ako cez kopírku sa tiež nemusí páčiť všetkým zákazníkom. Najmä tým, ktorí si kúpili triedu S. Rovnako vyzerajúcu triedu C môžete mať za tretinu. Ak sa pozrieme do minulosti Mercedesu, zistíme, že aj v 80. a 90. rokoch mal unifikovaný dizajn a nakoniec od neho upustil. 

 

PÁČI SA VÁM UNIFIKOVANÝ DIZAJN NOVÝCH MERCEDESOV?

  • Áno ( 30% )

     

  • Nie ( 56% )

     

  • Je mi to jedno ( 14% )

     

Odpovedalo 270 ľudí  

 

 

Zdroj: carscoops